8-LECIE FORUM STRATEGIE

Regulamin, ogłoszenia Administracji i ogólne informacje dotyczące forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Raleen »

Mamy dziś ósmą rocznicę założenia Forum. Cieszę się, że po raz kolejny mogę być w ten dzień wirtualnie z Wami. Jak zwykle wydarzyło się przez ten rok sporo, chociaż na zewnątrz może się wydawać, że niekoniecznie. Najważniejsze, że nadal działamy, a forum funkcjonuje bez zakłóceń.

Ten rok upłynął przede wszystkim pod znakiem dwóch projektów: Ostrołęki 1831 - wszystkim, którzy są nieco dłużej na forum albo interesują się grami planszowymi nie trzeba przedstawiać, oraz systemu figurkowego Kampania 1939, którego zasady przygotowywał również znany dobrze większości z Was Xardas. Zgodnie z zeszłorocznymi planami i zapowiedziami zajęliśmy się w tym roku bardziej systemami autorskimi, ich rozwojem i doprowadzeniem do końca. W przypadku Ostrołęki 1831 jest to o tyle znaczące, że od niej tak naprawdę zaczęła się historia tego forum. Osobiście bardzo się cieszę, że udało nam się obu z Xardasem doprowadzić sprawy (przynajmniej na ile zależało to od nas) do końca.

Cieszę się również z tego, że dalej rozwijana jest i dopracowywana gra Samuela pt. Orzeł, Lew i Lilie. Z kolei jeśli chodzi o bitewniaki wspomnę o systemie Darka Korcali pt. Tombstone, którego pierwsza wersja była prezentowana i testowana w klubie AGRESOR na początku tego roku. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie te cztery gry, prezentowane i rozwijane pod patronatem naszego forum, zagoszczą na stałe u graczy.

Bardzo udanie przebiegała w ciągu ostatniego roku współpraca z wydawnictwami książek historycznych. Mam tu na myśli głównie wydawnictwo Erica i Napoleon V. Przy czym nie ogranicza się ona już tylko do recenzowania książek. Niezawodnym naszym sponsorem pozostaje też jabu i prowadzona przez niego księgarnia internetowa Wojenna.pl.

Cieszę się bardzo, że pojawiają się nowe recenzje gier. Jak w zeszłym roku muszę wyróżnić SPIDIEGOvonMARDERA, który godnie mnie tu zastępuje, bo od momentu, gdy musiałem bardziej zająć się Ostrołęką 1831, recenzje na jakiś czas zeszły na dalszy plan. Dobiega końca recenzowanie gier Dragona i Mirage, co bez udziału SPIDIEGO także by się nie udało. Nie mogę nie wspomnieć także wolfe i jego znakomitych tłumaczeń instrukcji gier zachodnich. Robi naprawdę kapitalną robotę.

Przed nami ósme Pola Chwały. Będzie więc okazja się spotkać w większym gronie, pograć i porozmawiać. W tym roku udało się nam chyba w końcu optymalnie zorganizować miejsce do grania w planszówki historyczne podczas imprezy, tak by jednocześnie było ono dostępne dla publiczności, można było grać do późna w noc i by nie dzielono naszej grupy na części oraz nie trzeba się było w trakcie imprezy nigdzie przenosić. Ze swojej strony zapraszam na pokaz i rozgrywki w Ostrołękę 1831, które odbywać się będą pod patronatem Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości POLA CHWAŁY. W tym roku liczniej niż w latach poprzednich zagościć mają także wśród nas widzowie, chętni do poznawania gier planszowych (m.in. kilka stowarzyszeń ojców z synami, promujących wspólne spędzanie czasu, czy liczniejsi niż podczas poprzednich edycji imprezy harcerze).

Z różnych innych spraw, żałuję, że w tym roku mniej będzie od nas na Polach Chwały bitewniaków. Na szczęście mamy niezawodnego Jarka Kocznura i Ligę DBA. Ponadto będziemy mieli na imprezie finał Konkursu modelarskiego na najładniejszą armię DBA współorganizowanego przez Forum Strategie i Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości POLA CHWAŁY. Jeśli chodzi o ligę, wydaje się, że i tutaj udało się wypracować optymalny model, by nigdzie nie przenosić DBA, jak to było rok temu, a na co zwracałem już wtedy uwagę, że nie jest to najlepszym pomysłem.

Kończąc, zapraszam wszystkich na Pola Chwały, gdzie będzie okazja zobaczyć się na żywo i wieczorem wychylić lampkę wina (albo co tam kto uważa) za nasze forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: xardas12r »

Banzai! Banzai!

*Co do Kampanii to jeszcze walczę z kosmetyką, tak aby zasady były zrozumiałe dla przeciętnego zjadacza chleba
Obrazek
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: kadrinazi »

Raleen pisze:systemu figurkowego Kampania 1939, którego zasady przygotowywał również znany dobrze większości z Was Xardas
Ech, łezka się w oku kręci, jak sobie człowiek przypomni pierwsze kroki Xardasa na forum :) Zuch chłopak nam wyrósł ;)
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: AWu »

Sto lat..

Ech łezka się w oku kręci jak Raleen namawiał by się zapisać, ale nie chciał udostępnić podglądu forum niezalogowanym użytkownikom bo zewsząd czyhał Zły ! :>
kadrinazi pisze:
Raleen pisze:systemu figurkowego Kampania 1939, którego zasady przygotowywał również znany dobrze większości z Was Xardas
Ale nie oszukujmy się jako ficzur forum to to jest bardzo niedoeksploatowana nisza z tym systemem..
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Jarek »

Mnie zwabił Ostrołęką, obiecał, że jego będzie lepsza - znaczy odciągnął od "Złych" ;)

A ty AWu nie narzekaj, podobno miałeś płacone od posta ;) :D
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: GRZ »

Gratulacje! :)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: AWu »

Do tej pory mam.. Raleen mi zalega ponad 11 tysięcy !!
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: GRZ »

Lirów ;)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: ChevalierVernix »

Gratulacje, piękny to jubileusz ;) .
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: elahgabal »

Akurat po jednym roku na każdą bytność AWu na meczu rugby ;)
Idę po szklaneczkę i coś się na tę okoliczność wychyli 8-)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Olbracht
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 08:57

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Olbracht »

Młody tu jestem i nic z zamierzchłych czasów Forum nie znam, ale 100 lat szczerze życzę! :)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Arteusz »

Bach i jestem z Wami. Nikt sie nie spodziewał hiszpańskiej inkwizycji. Przyłączam się do życzeń. Mam nadzieje, że zagoszczę na dłużej po sporej nieobecności.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Raleen »

Wszelki duch Arteuszu, i do zobaczenia na Polach Chwały :) .
Jarek pisze:Mnie zwabił Ostrołęką, obiecał, że jego będzie lepsza - znaczy odciągnął od "Złych" ;)

A ty AWu nie narzekaj, podobno miałeś płacone od posta ;) :D
Taki to już ze mnie podstępny był człowiek, że zwabiałem ludzi to stąd, to stamtąd ;). Ale dziś mamy dzięki temu na forum wyjątkową ekipę i mimo upływu lat jakoś się trzymamy 8-) . Za to patrząc na to, że pojawiają się tu nowi użytkownicy i jakoś się aklimatyzują, mogę powiedzieć, że szczęśliwie nie dopadł nas chyba syndrom towarzystwa wzajemnej adoracji, tak charakterystyczny dla wielu for.

Od AWu to ja ponoć jestem uzależniony jak to opowiadał swego czasu jeden pan ;). Coś będę musiał z tym zrobić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Asienieboje »

GRZ pisze:Lirów ;)
Tam lirów, dolarów Zimbabwe ;)
I ja się przyłączam do życzeń!!!
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: 8-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Fromhold »

Raleen pisze: Ale dziś mamy dzięki temu na forum wyjątkową ekipę i mimo upływu lat jakoś się trzymamy 8-) . Za to patrząc na to, że pojawiają się tu nowi użytkownicy i jakoś się aklimatyzują, mogę powiedzieć, że szczęśliwie nie dopadł nas chyba syndrom towarzystwa wzajemnej adoracji, tak charakterystyczny dla wielu for.
Owszem i jak widzę tu również 'śnią o potędze', czego oczywiście szczerze życzę wszystkim forumowiczom, nie tylko tym nowym 'młodym' ;)
Jak już o tym kto kogo tu zwabił to w moim przypadku był to Jarek ;)
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne ogłoszenia”