Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: adi2 »

Swoja droga mozna by na glownej stronie forum walnac wzmianke o tym dosc waznym wydarzeniu dla naszego Narodu. W koncu to forum nie o kosmetykach ;)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Rocznica wybuchu 2 wojny swiatowej.

Post autor: Raleen »

Takie wydarzenia są co chwilę. Niedługo później będzie święto niepodległości, a wcześniej była rocznica bitwy warszawskiej i powstania warszawskiego. Ja nie jestem informatykiem, a przestawianie strony głównej to trochę roboty. Móc oczywiście można jak najbardziej, chociaż zastanawiam się ile osób naprawdę takie rocznicowe wstawki zainteresują.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: Sarmor »

Na The Miniatures Page w ważne daty (czasami wcale nie tak znane) pojawiają się bannery z informacjami, może na Strategiach też dałoby się to zrobić choć dla 4 dat? Zawsze miły akcent.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: Raleen »

Można tylko ktoś to musi zrobić od strony informatycznej ;). I widzę jeden praktyczny minus - jak by to miało być u góry, to forum się nam rozciąga w pionie i żeby dotrzeć do działów trzeba ten baner będzie przewinąć za każdym razem, co nie wszystkich musi uszczęśliwiać. Mogłoby być też na dole - wtedy tego problemu by nie było.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: adi2 »

Sarmor pisze:Na The Miniatures Page w ważne daty (czasami wcale nie tak znane) pojawiają się bannery z informacjami, może na Strategiach też dałoby się to zrobić choć dla 4 dat? Zawsze miły akcent.
Dobry pomysl tez o czyms takim myslalem. Po prostu wazne wydarzenie, to trza jakos o tym wspomniec.
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: AWu »

Adi jesteś tu od 2 miesięcy?

A są tu ludzie od 10 lat prawie...

I co roku katować to samo?

Pogooglaj sobie za watkami sprzed wielu lat.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: Raleen »

Ja mam prostszy sposób czczenia rocznic i chyba bardziej "rozwojowy" - proponuję podyskutować o danym wydarzeniu na forum. Ktoś się czegoś ciekawego dowiedział, ktoś ma jakieś przemyślenia, ktoś trafił na jakieś kontrowersje - możliwości jest sporo. Kiedyś np. dyskutowaliśmy o tym jak to było z Wieluniem - czy Niemcy mogli zbombardować miasto przez pomyłkę (bo kolega slowik znalazł takie stwierdzenia) i rozwinęła się ciekawa dyskusja. Sam odświeżałem od czasu do czasu przy okazji rocznic tematy np. dot. powstania warszawskiego, ale także rzezi wołyńskiej. Mój sposób ma jeszcze tą zaletę, że każdy użytkownik forum może wnieść coś od siebie i nie potrzebuje do tego administracji forum czy moderatorów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: Raleen »

AWu pisze:I co roku katować to samo?
"Katować" nie ma co, ale jak ktoś ma coś konkretnego do napisania (albo przynajmniej mu się tak wydaje) to jak najbardziej niech pisze i najlepiej właśnie w tych starych wątkach, odświeżając je.

Najkrócej mówiąc: DYSKUTUJMY

W końcu jesteśmy na forum dyskusyjnym. Nie widzę lepszego, bardziej wartościowego sposobu uczczenia rocznicy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: adi2 »

AWu pisze:Adi jesteś tu od 2 miesięcy?

A są tu ludzie od 10 lat prawie...

I co roku katować to samo?

Pogooglaj sobie za watkami sprzed wielu lat.

I co z tego,ze jestem 2 miesiace? Co to ma do rzeczy ? Co jakis post/temat napisze to ty lecisz za mna jak jakis rzep i sie czepiasz, i trolujesz. Zeby jeszcze madrze :)
Ty tu na pewno nie jestes 10 lat ;)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: GRZ »

1) Taka jest ciężka dola trolla.
2) Użyj kiedyś opcji szukaj.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: adi2 »

A moze chociaz na temat pare zdan napiszecie a nie tylko sie madrzycie zabawnie :)
A jak macie problem (pisze ogolnie) z akceptacja nowych userow, to se zrobcie forum elitarne i zamknijcie :)

Moderator jest od spraw porzadkowo-balaganowych wiec jak cos nie tak z moim tematem, to jego sprawa ;)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: AWu »

My się nie mądrzymy, po prostu polemizujemy z twoim poglądem by czcić co roku każdą rocznice na portalu :)

PS: Napisz jeden sensowny post merytoryczny z treścią i się nie przyczepie :P

Jak piszą Raleen i GRZ, chcesz pogadać o 1 września - jest opcja szukaj, jest kilka tematów.
adi2 pisze:Co jakis post/temat napisze to ty lecisz za mna jak jakis rzep i sie czepiasz
adi2 pisze: Moderator jest od spraw porzadkowo-balaganowych wiec jak cos nie tak z moim tematem, to jego sprawa ;)
Myśl i skojarz :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 września 2013, 21:58 przez AWu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Rocznica wybuchu II wojny swiatowej

Post autor: Raleen »

Chyba nie mam nic do dodania - z nowymi użytkownikami nie mamy na forum problemów, pojawiały się tu sukcesywnie na przestrzeni lat nowe osoby i wielu bez problemu adaptowało się do nas. Zresztą wielu bardzo aktywnych teraz nie jest tu od początku.

Co do opcji "Szukaj" - bo o tym chciałem głównie napisać. Dawniejsze dyskusje nie zawsze muszą być wyszukiwalne za jej pomocą, najlepiej poprzeglądać nazwy tematów w działach (wiem, w niektórych działach jest ich sporo...).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”