Otwarcie działów forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Mysle ze komus kto chce poczytac to i owo zarejestrowanie sie nie stanowi problemu.
Jak juz kilka osob zauwazylo jest to dosc popularne na wielu innych forach.

Ja to widze tak ze uzytkownikiem for sa osoby takze "tylko" czytajace, czy moze sie myle?
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

ozy pisze:
Grohmann pisze:Ale Ozy przecież już odkryłeś istotę zagadnienia. Produkcja nowych uzytkowników...
Tą zasade to ja dobrze znam, nowa przecież nie jest. Tyle że czym innym moja wypowiedź, a czym innym administracji Forum ;)
Tak to sobie tłumaczcie :wink:

Uzasadnienie jest nawet przekonujące, więc powinno Wam wystarczyć :wink: A rzeczywiste przyczyny są oczywiście bardziej złożone :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Podpowiem tylko jeszcze, by się Wam lepiej dyskutowało, że istotne są w tej kwestii dla mnie m.in. zagadnienia integracyjne..

Życzę miłego snucia teorii :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

No nic, szkoda.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

A nie uwazasz ozy ze "tylko" czytajacy to tez uzytkownik?
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

slowik pisze:A nie uwazasz ozy ze "tylko" czytajacy to tez uzytkownik?
Tak, to też użytkownik - np. ja na FOW - zaglądam tam codziennie a postów mam z 1?
Tutaj 'tylko' czytający nie mają wszędzie dostępu, zawsze się muszą logować. Dla mnie o powodzeniu forum decyduje ruch (nowe posty), a nie ilość użytkowników. Dlatego takie obostrzenia uważam za śmieszne, ale każdy może mieć swoje zdanie.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

No to jezeli "tylko" czytajacy to uzytkownik to przeciez nic nie stoi na przeszkodzie by byl tez zarejestrowanym uzytkownikiem, tym bardziej ze to trwa minute a nie wiecej, prawda?
Inna sprawa to ze logowanie przed czytaniem jest lepsze niz posty "gosci" poprzez zapomnienie logowania ;)
Co bardziej po zarejestrowaniu sie mozna sie raz zalogowac, dac w tym stanie strone do "ulubionych" (czy jak to sie tam nazywa) i juz nigdy wiecej nie musisz sie logowac.

Oczywiscie ze o sukcesie forum decyduje ruch a nie ilosc uzytkownikow (nie wiem skad mysl ze tylko do drugie o tym decyduje), tak samo nie tylko ruch a takze "uzytkownictwo", tzn. takze pisanie jest czyms co ma swoj wplyw na sukces.

Mysle ze raz sie zarejestrowac i wlaczyc na automatyczne logowanie przy wizycie forum nie jest akurat zaostrzeniem, niemniej jak piszesz kazdy ma swoje zdanie.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dla mnie o powodzeniu forum decyduje ruch (nowe posty), a nie ilość użytkowników.
Chyba z tym nie mamy akurat problemów - jak do tej pory ludziom raczej nie przeszkadzała konieczność logowania. Co miesiąc niemal zużywamy więcej transferu co tylko to potwierdza.

Słowik słusznie argumentuje - jak się jest zalogowanym, lepiej widać nowe posty, bo one się świecą. W dodatku u nas jeszcze jest tak że jak się ktoś wyloguje, a nie przeczyta to świecą mu się nadal, więc dla ludzi, którzy chcą przeczytać możliwie najwięcej jest to super rozwiązanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Rozważam w najbliższym czasie otwarcie działów forum dla gości, zamknięty i ukryty pozostałby tylko dział 'Pod Wąsatym Grenadyerem'. Wątpliwości pewne nadal mam, ale obawy związane z zupełnym otwieraniem całości forum jakie miałem właściwie nie sprawdziły się. Poza tym od czasu kiedy temat się pojawił, forum rozwinęło się, po zmianie skryptu sądzę też, że trochę brzydko to wygląda tak jak jest, że nie widać liczby postów etc.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Brzydko wygląda? Raczej sprawia wrażenie, że nic w tych tematach się nie dzieje. Ale otwarcie tematów należy mocno przedyskutować. Otwartość zachęci do większej aktywności tych co nie lubią się logować na fora. Z drugiej strony jaki byłby sens utrzymywać swoje dotychczasowe konta (no chyba, że tylko dla rang, licznika postów i awatarka).
Moim zdaniem niech zostanie tak jak jest z małą zmianą. A mianowicie dać albo wyraźne ogłoszenie o rejestracji (wiem, że jest takie w administracji, ale kto nowy zaczyna przeglądać forum od tego działu) lub w polach /ostatni post/ dać jakiś znaczek-informację.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Otworzyć dział dla czytających, a jeżeli ktoś chce coś pisać to musi być zarejestrowanym.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja oczywiście myślałem tylko o otwarciu dla czytających, tzn. pisać po staremu mogą tylko zarejestrowani. Póki co działy te są w ogóle niedostępne dla gości, nawet do czytania.

Co do pisania postów przez gości, jestem zdecydowanie negatywnie nastawiony do tego. Chce ktoś pisać to się rejestruje, co za problem. Tak to robi się potem zamieszanie, bo goście są niepodpisani, te same osoby za każdym razem piszą pod innymi nickami, wchodzą jacyś gówniarze, którzy nie za bardzo są zainteresowani merytorycznym udziałem w tym forum itd.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ostatecznie działy planszówkowe, które dotychczas były do czytania tylko dla zarejestrowanych, zostały otwarte, tak że obecnie mogą być swobodnie przeglądane również przez gości. Jedynym działem zamkniętym, który obecnie został dodatkowo ukryty przed widokiem gości, jest dział "Pod Wąsatym Grenadyerem", który będzie generalnie dla zarejestrowanych. Zobaczymy co to pokaże, ale prawdopodobnie tak już zostanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”