Problemy techniczne i inne takie

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Od wczorajszego popołudnia nie mogę zalogować się. Po logowaniu wyskakuje kominikat o errorach. Piszę tu, ponieważ akurat w tym miejscu nie ma wymogu logowania.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Chciałbym zasygnalizować, że od wczoraj (około godziny 20ej) do dziś (około 9ej) nie mogłem się zalogować. Próbowałem bardzo często. Wyskakiwał mi jakiś error niedopuszczający do forum. Teraz kiedy mnie zalogowało nie mogłem w to uwierzyć. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wiara czyni cuda :wink:

Dużo kleiłem postów ostatnio, do tego dawno nie porządkowaliśmy pewnych rzeczy, i wtedy właśnie coś takiego wyskakuje. Trzeba zrobić remont i wtedy wszystko wraca do normy, bardzo podobnie jak z defragmentacją dysku.

Przepraszam za wczorajsze problemy. Duży ruch jest to się zdarza czasami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Wiara i determinacja. Stukałem w klawisze cdc9 aż się odkształciły, ale w końcu opłaciło się. :)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Ja tez mialem ten problem - i tez od ok. 20.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

Nie chcę być upierdliwy ale mi się to drugi raz dzisiaj zdarza - pisze coś wysyłam i...:

Could not connect to smtp host : 11 : Resource temporarily unavailable

DEBUG MODE

Line : 112
File : smtp.php
(ale ostatecznie post dochodzi)
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wczoraj była naprawa, która to usunęła jak sądziłem, ale skoro się jeszcze pojawia będziemy działac, najdalej do poniedziałku postaram się uporac. Ważne, że choc to wyskakuje to posty i PW dochodzą i forum da się normalnie przeglądac.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Sobota 21sza - 23cia - brak możliwości wejścia na forum. Zdruzgotany i opuszczony :cry: oglądałem i czytałem sobie inne fora :oops: .
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Wlasnie ten problem niestety pojawia sie co jakis czas...
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dla mnie najgorsze jest w tym wszystkim, że sam nie do końca mogę na to poradzic. Jak tak będzie dalej nie wykluczam, że zmienimy hosting po prostu. Obecny mamy wykupiony do końca grudnia, więc i tak już się zastanawiamy co dalej z tym robic.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Ja napisałem wczoraj w pocie czoła pięknego posta :wink: o planie Worek, ale w czasie wysyłania wszystko padło i szlag trafił robotę. Dziś od rana musiałem odtwarzać.
Przed wysłaniem co bardziej sążnistych postów radzę zrobić szybką kombinację ctrl+a i ctrl+c. Potem można tekst wklejać i próbować ponownie wysyłać, a jeśli wciąż nie da się wejść na forum, to można go wkleić do Worda i wrócić do sprawy później. Ja wczoraj skopiowałem w ten sposób do schowka, ale potem przy innej robocie zapomniałem o tym i kopiowałem inny tekst, więc post przepadł.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Też kiedyś miałem podobne problemy z postami. Dlatego starałem się pisać najpierw w jakimś notatniku, dopiero potem wysyłać, przy okazji zapisując. Szczególnie przy dłuższych. Do tej pory mam gdzieś stare posty, które kiedyś tam zacząłem pisać, a nie miałem czasu albo chęci skończyć. Teraz robię tak jak Andy. Przed wysłaniem dłuższych (choć ostatnio się to dość rzadko zdarza) kopiuję, ale jeszcze wrzucam do jakiegoś edytora tekstów (z notatnikiem mi się nie chce bawić, Word długo się włącza, irytuje nadgorliwością, a na dodatek firefox ma słownik). Kiedyś po prostu skopiowałem i nigdzie nie wkleiłem to z jakiegoś powodu nie mogłem do tego wrócić. Do tego trzeba jeszcze wliczyć możliwość zawieszenia.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ponaprawiałem, tym razem wziąłem sprawy w swoje ręce :) .

Z tego co widzę działa szybciej i sprawniej przechodzi między stronami. Chyba po prostu muszę codziennie reperowac, to nie będzie kłopotów z błędami.

Odrębną sprawą jest ewentualne mulenie przy dużej liczbie użytkowników - pogadam z hostem i zobaczymy co da się zrobic, a jak trudności będą dalej, to czekają nas i na tym polu zmiany.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Działa szybciej ale wieczorami znów są problemy, tzn zauważyłem, że są one najcześciej tylko chwilowe, bo po kolejnym odświeżeniu danej strony na której jest DEBUG MODE, powraca ona do "normalnosci", ciekawe czym to jest spowodowane?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dużą liczbą aktywnych połączeń i to nie tylko u nas ale na całym serwerze zdaje się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”