Problemy techniczne i inne takie

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Mam pytanie (może naiwne) dotyczące plików dodawanych przeż użytkowników. Nie mogę pobrać ze strony Forum żadnego z nich. Plik, który się ściąga nie jest właściwym plikiem docelowym, a jedynie stroną informującą o błędzie, o czym można przekonać się zaglądając do kodu wewnątrz tej stronki:

Kod: Zaznacz cały

(...)
Błąd Ogólny
 
Nie mogę się zalogować na serwer FTP. Użytkownik 'pliki' lub hasło nieprawidlowe. Sprawdz ustawienia serwera FTP.
(...)
Da się coś z tym fantem zrobić? Czy może jest to problem nie leżący po stronie serwera? Jeśli zadaję pytanie w niewłaściwym miejscu, proszę moderatorów o wyrozumiałość ;)
Awatar użytkownika
nazaa
Tribunus Angusticlavius
Posty: 692
Rejestracja: poniedziałek, 16 marca 2009, 16:38

Post autor: nazaa »

A tak, coś tam było nie tak i dodawanie obrazków zostało wyłączone. Wrzucaj np. przez tę stronę: http://pl.tinypic.com/
"Każda trudność zdawała się beznadziejna i nie do pokonania, bo nie było Aleksandra by ich z niej wydobyć" (Arrian VI, 12, 2)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

A o jakie konkretne pliki chodzi?
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

@nazaa - akurat z dodawaniem nie mam najmniejszych problemów :) imageshack dzięki aktywności na innym forum mam opanowany :faja:

Konkretnie to chodzi mi o pobieranie plików dołączonych jako załączniki do postów. Na przykład załącznik (instrukcja do gry w archiwum *.rar) do tego postu:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 909#143909

Odnośnik:
http://www.strategie.net.pl/download.php?id=1552
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Claymore, mieliśmy problemy techniczne i we wrześniu 2009 załączniki zostały wyłączone, bo generowały błędy na forum. Wcześniej długo działały. Mam nadzieję, że kolega apj to naprawi, ale jest z tym sporo roboty. Tak, że po prostu napisz, które załączniki Cię interesują, a sądzę, że ktoś powinien je mieć, najlepiej pytać tych, którzy wrzucali.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Dziękuję za informację! Wszystko jasne. PM będzie dobry na wszystko ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jak nie będzie odzewu to jest też możliwość wydobycia tego, ale chwilkę potrwa.

Po prostu kiedyś grasował po serwerze dziwny wirus, czy właściwie trudno powiedzieć co to było i to są ślady jego spustoszenia, a ogólnie mieliśmy na starym ftp dużo rzeczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Spokojnie... Ciśnienia nie ma w tym temacie. Po prostu byłem ciekaw, czy instrukcja do gry zawarta w załączniku różni się czymś od tej, którą mam w swoich zbiorach. Spróbuję przez wiadomości prywatne.

Dzięki serdeczne za naświetlenie sprawy :)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Czy prace naprawcze jescze trwają?
Po wysłaniu posta lub wykonaniu innej czynności, po której powinienem wrócić albo do tematu w którym pisałem, albo na stronę główną - nie wracam :/

Przed awarią były też "informacje wywiadowcze" - po najechaniu kursorem na temat w którym była nieprzeczytana wiadomość, pokazywało się pod nim okienko z fragmentem treści tego posta - czy to wróci?

I jeszcze - jak się najechało kursorem na nic osoby zalogowanej na forum - pokazywało co ten ktoś robi - pisze posta, jaki dział przegląda itp, teraz tego nie ma.

Co prawda dzisiaj APj świętuje, ale może da rade coś z tym zrobić - pojutrze :>
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

Od siebie powiem, że dzisiaj sam z siebie załadował mi się niebieski wygląd forum, któy jednak po odświeżeniu zmienił się na dtandardowy zielony.
Czasem u góry wyskakują jakieś fragmenty kodu.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Leyas »

Match pisze:Od siebie powiem, że dzisiaj sam z siebie załadował mi się niebieski wygląd forum, któy jednak po odświeżeniu zmienił się na dtandardowy zielony.
Czasem u góry wyskakują jakieś fragmenty kodu.
Mam tak samo... Co któreś wejście to się powtarza.

Natomiast "info wywiadowcze" i "pokazywanie" co robią inni działa bez zarzutu w przeciwieństwie niż u kolegi Jarka.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Mam tak samo jak dwaj przedmówcy :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ustawianie forum nie jest jeszcze dokończone - sami zresztą widzicie po tym co jest.

Na pewno na stałe tak nie będzie.

Poza sprawami urodzinowymi i tym, że w niedzielę apj napracował się sporo, w tygodniu jeszcze się pracuje i inne sprawy ma na głowie. Sądzę, że w najbliższy weekend.

Natomiast ogólnie rzeczywiście musimy coś zrobić, żeby szybciej załatwiać te problemy, bo różne sprawy są od dawna do zrobienia i to się z czasem nawarstwia. Jak Piotr się nie będzie z tym zwijał szybciej to postaram się poszukać jeszcze jednej osoby, która by nam pomogła od strony informatycznej.

Natomiast co do tych błędów - jak on zaczął robić przenosiny, to najlepiej gdyby sam dokończył, bo kto inny musiałby zaczynać od środka, poza tym nie są to proste sprawy, nie wszyscy się na tym znają.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Czy wyświetlają wam się banery reklamowe na dole forum, SiS i Wojennej? Bo mi nie, jest tylko ramka.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Tylko ramka. Ostatnio często też zamiast zielonego mam niebieskie forum.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”