Problemy techniczne i inne takie

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Pogrzebałem trochę ostatnio w sprawach technicznych forum podejmując wysiłek samokształcenia :wink: i znalazłem jeszcze jedną rzecz, która mogła nam bruździc ostatnio, powodując problemy. Zobaczymy na dniach jak to będzie funkcjonowało, w każdym razie teraz forum powinno chodzic jeszcze szybciej. Po drugie, słowik jest wieczorami, więc w razie czego on będzie wieczorami robił naprawy, bo do tej pory tylko ja się tym zajmowałem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wczoraj była jakaś zwicha wieczorem. Chciałem poinformowac w związku z tym, że to o czym myśleliśmy od dawna czyli zmiana hostingu najprawdopodobniej niedługo nastąpi. Mam nadzieję, że to rozwiąże tego rodzaju problemy.

Byc może winne są boty, które wytwarzają jakiś dodatkowy ruch, który zamula forum, nie mam pojęcia :? .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

Jakby co to to jeszcze jest:
Could not connect to smtp host : 11 : Resource temporarily unavailable

DEBUG MODE

Line : 112
File : smtp.php

Ostatnio mam dziwne wrażenie że mój licznik postów stoi ( jakby moje posty były kasowane czy co? 0 Niewiem może to mi się tak wydaje...

P.S. Przydłaby się przycisk usuń ten post (usuwa twój post - chyba że ktoś już na niego odpowiedział - czasem się przydaje )
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

No właśnie... (zdublowałem swój post i nie mogę go usunąć...)
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

Pytanie techniczne.
'Problem' występuje mi tylko na tym forum :!: Mianowicie chodzi o to, iż jeśli odwiedzę jakiś topik (się rozumie i posty w nim) i po wyjściu z niego na główną stronę, ponownie widzę, że w tym dziale mam nie przeczytane posty/topiki. Nawet jest inny kolor topiku (wiadomo o co chodzi), który co przed chwilą opuściłem - co by oznaczało, iż go nie czytałem. O co tu chodzi???
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Hmm, masz to stale? :?

Ew. zawsze można sobie radzic opcją "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" - jest na dole.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

... właśnie stale, ale jak już pisałem tylko na tym forum ... nie wiem czemu.
Rozwiązanie Twoje stosuję, ale mało to wygodne, wolałbym rozwiązanie 'normalne', czyli nic nie klikać o niczym nie pamiętać. ;)
Może to wina mego fajerłola, chyba muszę go jakoś pod forum ustawić, tylko czemu akurat pod nim tak jest to nie wiem?
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

szok. Nie mogę na Mozilli F. wejść na forum muszę to robić w IE. Co się dzieje???

ps. wiem, że coś u mnie ale co......
ps. na M.F. inne strony, fora są oki, tylko tutaj. Co muszę zmienić w ustawieniach???
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

A ja mam takie problem ( nie wiem może to nie problem...) Jak jestem zalogowany na forum ( a nie przeglądam go – czasami :oops:) to, jeśli chcę przejść do którejś z komnat, lub odświeżam to musze się ponownie zalogować...
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeśli długo jesteście zalogowani to po pewnym czasie automatycznie Was wylogowuje - to zależy od tego jaką długą tzw. sesję się ustawi. Z tym, że jak ustawię długą to obciąża to bardziej serwer. To jest też przy okazji odpowiedź na to dlaczego czasem Was wyrzuca przy długich postach - po prostu jak piszecie a nie przerzucacie stron to z punktu widzenia komutera tak jak byście nic nie robili, jak byście byli nieaktywni więc po pewnym czasie Was wylogowuje.

Co do tego o czym karus pisał - może byc jeszcze tak, że zmieniałem jakiś post i wtedy Ci się świeci cały dział, tylko że jakoś tak to działa, że tego postu dokładnie nie widac. Ja tu zwykle zmieniam temat z wykazem rang - po prostu dodaję do ostatniego postu kolejne wykazy albo modyfikuję, żeby nie pisac kolejnych postów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

J E Y T jak masz neo to czasem Cię wylogują (na chwilę) by przypisać inny dynamiczny IP (też taka możliwość) lub w przeglądarce zmienić ustawienia.

A propos tej przeglądary - jak trzeba ją tu na forum ustawić?? Nie jest to wina (jak przypuszczałem) zapory, ale raczej ustawień forum (specyficznych) lub - co bardziej prawdopodobne - właśnie mej przeglądarki, przy czym nie ma tu znaczenia jakiej używam. Na każdej z trzech mam te same błędy (właściwie denerwujące mnie zachowanie forum).

Aha, nie to też jak piszesz, że coś nowego się pojawiło, bo posty te same, więc nikt nic nie dopisał.
Ps. Kiedy zmiana serwera, bo czasem się faktycznie muli strasznie ;) :P

ps2. usuń mój podwójny post wyżej (to było jak forum muliło) :!:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zmiana serwera niebawem, dziś postaram się już zadziałac

Nie mam pojęcia co Ci źle chodzi z tymi przeglądarkami - ja mam Mozillę i IE - na obu mi chodzi dobrze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Kolejny dziwny błąd, który mnie często spotyka polega na tym, że :
- przeglądam coś na forum,
- chcę obejrzeć coś innego, klikam, a tu biała plansza z debugami :!: ,
- więc ja na pasku narzędziowy klikam wstecz i pojawia się to co oglądałem.
Czasem powtarzam tę zabawę 2-3 razy i w końcu "zaskoczy".
Od czasu do czasu, żeby wejść na stronę główną, po wyrzuceniu, wchodzę jakoś na około przez wiadomości albo użytkowników.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Miewam identycznie.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Niestety cały problem czasem sprowadza się do tego, że nie jestem informatykiem :) chociaż czasem w tych sprawach i informatyk nie do końca by zaradził.

Chyba, że sfinansujecie kiedyś sami serwer wirtualny albo dedykowany, ale to trochę więcej kosztuje :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”