KOLOR FORUM

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

KOLOR FORUM

Post autor: Raleen »

Drodzy Forumowicze

Bardzo ważna sprawa, bo ustawiamy ostatecznie styl i kolorystykę forum.

Na początek niestety zła wiadomość - okazało się, że nie da się w pełni przywrócić stylu SubTrail, który poprzednio stosowaliśmy, jako że nowy skrypt php3, na którym działamy po przenosinach, nie posiada go i nie posiada narzędzi do takiego ustawienia forum. Chodzi głównie o kolory - bo reszta wygląda jak po staremu - a dokładniej o kolor tła, w tym tła postów, który dawniej był zielony w dwóch odcieniach, a to co mamy teraz od tego odbiega, w odczuciu wielu, w tym moim, na niekorzyść. Rozmawiałem wczoraj z autorem skryptu do ustawiania stylów i takich ustawień od strony technicznej nie da się zrobić (może kiedyś pokusimy się o zrobienie własnego stylu, ale jest to trudna operacja i wymaga sporo czasu i zaangażowania - w najbliższej przyszłości nie ma na to szans).

To co jest nie jest takie złe, bo w zasadzie problemem jest tylko tło w działach na stronie głównej i tło postów, a także pasek na górze, gdzie jest obrazek z Napoleonem. W obecnej sytuacji najestetyczniej wyglądałoby to moim zdaniem, gdyby one miały kolor biały albo zbliżony do białego.

I tutaj sprawa do Was, bo problem w tym, że... trochę inaczej widać te kolory przy różnych ustawieniach. To znaczy, ja mam chyba mocne rozjaśnienie monitora na komputerze, ale przejściowo pojawia mi się (nie wiem skąd) takie ciemniejsze. I forum pojawia się w dwóch wersjach kolorystycznych. Nie chodzi o zielone ramki czy pomarańczowe czy żółtawo-pomarańczowe napisy - to wszyscy mamy takie samo i to jest ok. Chodzi o sam kolor tła.

1) Pierwsza wersja. Pasek na górze forum, gdzie jest obrazek Napoleona jest po prostu szary czy szarawy. W postach tło jest szarawo-niebieskawe. Ogólnie na forum, jeśli chodzi o tło strony głównej dominuje kolor szary.

2) Druga wersja. Pasek na górze forum ma taki kolor, że zmienia się od dołu do góry od białego do niebieskiego (błękitnego), w większości jest błękitny. Reszta forum jest biała (może to jest taki kolor lekko kremowy, ale minimalnie). W postach w wątkach nie ma zmian kolorów na przemian, tzn. że jeden post ma ciemniejszy odcień, drugi jaśniejszy itd. co występuje w wersji pierwszej.


Parę osób już pytałem, prosiłbym o przyjrzenie się jeszcze raz TYLKO paskowi u góry forum, a dokładniej temu jaki tam jest kolor tła u Was. Po drugie jaki jest kolor tła strony głównej. I po trzecie - jaki jest kolor w postach.

Myślę, że najlepiej by było pozbyć się tego szarego, tzn. rozjaśnić go maksymalnie, do białego jak by się dało.

Długo bawimy się jak widać ze stylem, ale są ograniczenia techniczne, trudne do przeskoczenia. Z Waszą pomocą do weekendu byśmy skończyli.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: KOLOR FORUM

Post autor: Raleen »

Ponawiam prośbę o odzew co do kolorów raz jeszcze (wiem, że niektórych już pytałem o to na priva, ale naprawdę, chcielibyśmy to dobrze ustawić, bo tak już zostanie na dłużej).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: KOLOR FORUM

Post autor: Sarmor »

U mnie zawsze jest wariant pierwszy.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: KOLOR FORUM

Post autor: GRZ »

U mnie pasek na górze jest zielony (szarawo-zielony ale zielony). Ogólnie szata graficzna mi się podoba.
Firebug mówi że to kolor
http://www.color-hex.com/color/bdcac2
Z składowych wynika, że przewaga jest zielonego.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KOLOR FORUM

Post autor: AWu »

Nie no wprowadzanie błękitnego to kompletne odmiana wizerunkowa by była.
Teraz jest brzydko, ale przynajmniej nawiązuje częściowo do tradycyjnego wyglądu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: KOLOR FORUM

Post autor: Raleen »

Najmniej to niestety pasuje teraz obrazek z Napoleonem.

Na pewno przynajmniej te brzegi przechodzące w białe trzeba zlikwidować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: KOLOR FORUM

Post autor: Greebo »

U mnie:
Duży górny pas na którym w rogu jet Napoleon jest niebieskawy (albo bardzo rozjaśniona zieleń ale taka szarawa) i bardzo słabo ciemnieje do góry. Generalnie niewiele ciemniejszy od ciemnych post.

Posty są na przemian bardzo jasno szare i ciemniejsze (jw).
Nie mam nic białego ani kremowego!
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: KOLOR FORUM

Post autor: kadrinazi »

U mnie jest szarawo i mi to akurat pasuje.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: KOLOR FORUM

Post autor: Raleen »

Dzięki za odpowiedzi. Lato i wiem, że nie wszystkim się chce.

Długo się wczoraj zastanawiałem jeszcze nad tym kolorem.

W sumie, po dłuższym namyśle dochodzę do wniosku, że nie jest źle (jednak tuż po przenosinach liczyłem, że ulepszymy jeszcze ten styl i będzie taki jaki był poprzednio). To co jedynie trzeba zdecydowanie wymienić to ten pasek na górze, gdzie jest nazwa forum i obrazek z Napoleonem, tak żeby dać tam białe tło, przesunąć nazwę forum w lewo i przy okazji dać po prawej logo portalu z przejściem na niego. A z czasem można też pomyśleć o jakimś ładniejszym liternictwie jeśli chodzi o nazwę forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
waffel
Zauriad-praporszczik
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: KOLOR FORUM

Post autor: waffel »

Ja mam wersję z postami na przemian ciemniejszymi i jaśniejszymi i podoba mi się nieporównanie bardziej niż stara (która to nie podobała mi się tak bardzo że aż przełączyłem na SubSilver). A jak wygląda górny pasek z Napoleonem to prawdę mówiąc mnie mało obchodzi bo przez 95% czasu korzystania z forum i tak go nie widzę, bo przecież mam przewinięty ekran do treści wątków.
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Re: KOLOR FORUM

Post autor: wizun »

Raleen pisze:Najmniej to niestety pasuje teraz obrazek z Napoleonem.

Na pewno przynajmniej te brzegi przechodzące w białe trzeba zlikwidować.
Żaden problem :) jak dla mnie obecne kolory forum są do przyjęcia - szału nie robią - ale beznadziejnie nie jest.
Poza tym co jakiś czas trzeba odmalować pokój - chcemy być wiodącym forum to musimy się zmieniać pod względem graficznym. To nie obraz, stara fotografia - a żywa strona - stąd co jakiś czas powinno wiać nowością - również pod względem wyglądu i funkcjonalności.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: KOLOR FORUM

Post autor: Jarek »

Mi te kolory odpowiadają. Ale rozumiem potrzebą zmian i ją akceptuję. Do dyskusji jednak proszę mnie nie włączać, gdyż będzie to prawdopodobnie przypominało zakupy firanek z moją żoną, co może doprowadzić do nerwowej atmosfery, gdyż niestety mi się za dużo kolorów i wzorów podoba :D .
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: KOLOR FORUM

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Głosuję na wersję 2 ;)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: KOLOR FORUM

Post autor: Przemos19 »

Jak dla mnie wersja pierwsza.
Proszę tylko nie zróbmy tego jak tu:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/index.php
Zrobili w tym samym czasie co my przejscie na nowy engine i wyszla masakra.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”