Zmiany w Administracji Forum (2011)

Regulamin, ogłoszenia Administracji i ogólne informacje dotyczące forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Zmiany w Administracji Forum (2011)

Post autor: Raleen »

Po przenosinach przeprowadzamy kilka zmian w Administracji naszego forum. Wszystkie były planowane już jakiś czas temu, najdalej w czasie ostatniej przerwy w działaniu forum.

1. Stanowisko administratora technicznego opuszcza apj. Sprawował je od jesieni 2007 roku, opiekując się naszym forum od strony technicznej. Szczególnie w początkowym okresie bardzo wiele pomógł i sprawił, że forum mogło dalej dobrze funkcjonować. Dokonał swego czasu m.in. zmiany skryptu forum na php by Przemo, wprowadzając trójszczeblową strukturę działów i dodając mu wiele narzędzi. Główna przyczyna zmian jest prozaiczna: brak czasu na zajmowanie się administrowaniem forum, a tego czasu niestety niekiedy potrzeba sporo. Mamy jednak nadzieję, że nadal będzie nas wspomagał jeśli nie bezpośrednio, to dobrą radą, zwłaszcza w sprawach technicznych. Chciałem mu podziękować za dotychczasową współpracę (przez większość czasu istnienia forum był jego administratorem) i mam nadzieję, że będziemy ją kontynuować na niwie gier bitewnych, w związku ze stroną i przedsięwzięciem Pole Bitwy, które ma swój odrębny dział na naszym forum.

2. Stanowisko drugiego administratora opuszcza Radar. Sprawował je od 2008 roku. Jego obecność jako administratora na forum wiązała się z udziałem w nim grupy rekonstrukcyjno-airsoftowej 1st Cavalry Division. Jednakże z czasem grupa zaczęła funkcjonować samodzielnie. Swego czasu mieliśmy szerokie plany zaangażowania się bardziej w tematykę ASG i rekonstrukcji, i włączenia w to forum. Z tym też wiązała się obecność Radara na stanowisku administratora. Z czasem te ambitne plany uległy ograniczeniu, również po stronie rekonstruktorów, którzy skupili się jedynie na swojej grupie. Obecna decyzja jedynie to przypieczętowuje. Również tutaj chciałem podziękować Radarowi za dotychczasową współpracę i wsparcie, zwłaszcza od strony technicznej, w dawniejszym okresie.

3. Stanowisko administratora technicznego objął już tnnn, który stawiał niedawno nasz portal, a także przenosił forum na obecny serwer, i będzie się nim odtąd opiekował od strony technicznej. Myślę, że tak jak w przypadku portalu, widać już efekty jego pracy (i w zasadzie podobnie w przypadku forum), tak i forum będzie pod jego fachową opieką dobrze funkcjonowało, co pozwoli nam cieszyć się nim nieprzerwanie przez długi czas. Chciałem już podziękować za to co dotychczas i wyrazić nadzieję, chyba nas wszystkich, że na długo i z powodzeniem zaopiekuje się stroną techniczną forum.

4. Stanowisko globalnego moderatora obejmuje Jarek. Poza moderacją na całym forum będzie miał on kilka uprawnień administracyjnych, w tym będzie dysponował banami. Jako że tnnn zajmuje się stroną techniczną forum, zaś ja w zasadzie muszę się zajmować wszystkim, powinna być jeszcze co najmniej jedna osoba, która wesprze nas w administrowaniu forum. Ponadto Administracja forum niemal zawsze była co najmniej 3-osobowa. Wiadomo, że przy dużym forum jedna czy dwie osoby nie są w stanie wszystkiego ogarnąć. Natomiast wybór Jarka nie jest przypadkowy. Od dawna aktywnie działa na forum, mogłem też zawsze na niego liczyć, szczególnie w trudnych, przełomowych dla forum momentach, co zawsze było dla mnie jednym z istotnych czynników decyzyjnych, ma też inne, liczne zasługi na rzecz forum. Sprawdził się również do tej pory jako moderator, jest osobą zgodną, znającą środowisko wargamingowe i od dawna mocno zaangażowaną w działalność forum. Mam nadzieję, że skutecznie wesprze nas w administrowaniu forum i będzie sprawnie koordynował działania wszystkich moderatorów, w szczególności części forum poświęconej grom bitewnym.

Raleen
Główny Administrator
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne ogłoszenia”