REGULAMIN FORUM

Regulamin, ogłoszenia Administracji i ogólne informacje dotyczące forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

REGULAMIN FORUM

Post autor: Raleen »

REGULAMIN FORUM STRATEGIE

WSTĘP – TEMATYKA I CHARAKTER FORUM

Forum Strategie poświęcone jest szeroko rozumianemu wargamingowi oraz tematyce z nim związanej, w szczególności historycznej. Na tak rozumiany wargaming składają się:
- gry planszowe,
- gry bitewne,
- historia i militaria,
- rekonstrukcje historyczne,
- inne hobby z historią związane.
Forum stanowi więc swego rodzaju połączenie typowego forum wargamingowego z typowym forum historycznym, i tak też chcielibyśmy, aby ono funkcjonowało. Powyższa formuła Forum zrodziła się głównie dzięki tworzącym je ludziom. Na ogół łączyli oni zainteresowania historyczne z różnego rodzaju hobby mniej lub bardziej z historią związanymi. Stąd też Forum, które dzięki nim powstało, w naturalny sposób scaliło te, pozornie tylko odrębne, dziedziny. Z czasem przekonaliśmy się, że ludzi nam podobnych jest więcej, i że jeśli tylko zdobędziemy się na trochę wzajemnego zrozumienia i życzliwości, możemy wspólnie stworzyć społeczność wykraczającą poza wąskie ramy indywidualnych upodobań poszczególnych jej członków.

Poza wspomnianym, szczególnie charakterystycznym dla naszego Forum połączeniem gier, historii i innych hobby z nią związanych, istotną jego cechę stanowi od początku elastyczność, otwartość na środowiska z tych czy innych względów nam bliskie. Również sama formuła Forum skonstruowana została tak, by objąć możliwie najszersze grono osób o zainteresowaniach w mniejszy lub większy sposób korespondujących z tematyką i charakterem Forum. Uważamy, że obecnie, w dobie internetu i społeczeństwa informacyjnego, należy poszukiwać raczej tego, co nas łączy, niż tego, co nas dzieli. Stąd tworzenie w sieci małych, izolowanych grupek, odgradzających się od innych, mija się z celem i z duchem czasów, w których żyjemy. Sądzimy, że osoby zajmujące się historią i różnymi pokrewnymi hobby tak naprawdę więcej łączy niż dzieli. Warto z tego wyciągać wnioski, zwłaszcza w rzeczywistości wirtualnej, która ze względu na swoją specyfikę ma szansę odgrywać szczególną rolę w rozwoju wzajemnych kontaktów i wymianie doświadczeń.


CZĘŚĆ I – POSTANOWIENIA OGÓLNE

I. Zasady otwartego forum

1. Szanuj poglądy innych tak, jak chcesz, by szanowano poglądy Twoje. Nie walcz z ludźmi, lecz z poglądami, z którymi się nie zgadzasz.
Forum jest dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich zainteresowań i poglądów. Spotykamy się tutaj, by łączyć nasze zainteresowania, wymieniać się swoimi opiniami i przemyśleniami, a nie po to, by głosić poglądy jedynie słuszne. Na Forum spotykają się przeróżni ludzie, z różnymi doświadczeniami. Jeśli nie zgadzasz się z czyimiś poglądami, możesz to wyrazić, ale zwalczaj czyjeś poglądy głosząc własne stanowisko. Nie zwalczaj samego człowieka, który głosi poglądy inne od Twoich, tak jak sam nie chcesz być w ten sposób zwalczany.

2. Forum daje z siebie tyle, ile jego użytkownicy przekazują Forum.
Forum to jego użytkownicy – nie mniej i nie więcej. Dostajemy z niego tyle, ile sami w nie pracy włożymy. Jeśli dodamy do tego choć trochę pozytywnych treści i koleżeńskiej atmosfery, spotkamy się z tym samym i również będziemy z nich korzystać. Jeśli na Forum przeniesiemy nasze urazy i złe emocje, odbije się to negatywnie na nas wszystkich.

3. Nie spamuj!
Chociaż Forum jest otwarte na wszystkich, pamiętaj jednak, że trzeba trzymać się określonej tematyki, dla której to Forum powstało. Nie przeszkadzaj innym użytkownikom wysyłając spam, reklamy lub inne niepotrzebne treści. Nie oznacza to, iż nie można zamieszczać na Forum ogłoszeń czy prowadzić luźnych rozmów (bez których trudno przecież budować dobre relacje między użytkownikami Forum) – służą temu jednak określone działy Forum, shoutbox oraz prywatne wiadomości.

4. Nie podważamy publicznie decyzji administratorów i moderatorów.
Odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie Forum spoczywa na administratorach i moderatorach. By mogli oni efektywnie wywiązywać się ze swych obowiązków, mają prawo samodzielnie podejmować decyzje dotyczące publikowanych na Forum treści oraz form ich prezentacji, zwłaszcza gdy stoją one w sprzeczności z celem istnienia Forum, z duchem koleżeństwa oraz poszanowaniem godności drugiego człowieka. Skuteczność działań administratorów i moderatorów zależy w znacznej mierze od respektowania i dobrowolnego podporządkowania się przez użytkowników ich decyzjom. Z drugiej strony, osoby prowadzące Forum, niczym dobry gospodarz, mają prawo oczekiwać, że wszyscy, którzy goszczą w ich domu, będą się zachowywać, jak na gości przystało.

5. Jeśli na Forum zauważysz coś złego, budzącego Twój sprzeciw, zgłoś to do moderatora lub administratora.
Jeśli uważasz, że któraś z obowiązujących na Forum zasad została złamana, masz pełne prawo zaprotestować. Napisz wiadomość do moderatorów. Ich obowiązkiem jest, by Cię wysłuchali i zareagowali. Jeśli tego nie zrobią, napisz do administratora. Dobry administrator żadnej sprawy nie pozostawia bez wyjaśnienia. Dąż jednak do tego, by wszelkie konfliktowe sprawy załatwiać w sposób życzliwy i koleżeński tak, by odbyło się to z korzyścią dla Forum i wszystkich jego użytkowników. Łamanie zasad Forum przez jedną osobę nie uzasadnia takiego samego łamania zasad, w odpowiedzi, przez innych. Z kolei, zadaniem moderatorów i administratorów jest rozwiązywanie wszystkich pojawiających się problemów, odpowiadanie na każdy sygnał od użytkowników, nawet w najbardziej błahej sprawie. Jeśli nie mogą rozwiązać problemu od razu czy też dać satysfakcjonującej odpowiedzi, powinni podać termin, kiedy będą mogli to zrobić, i winni tego terminu dotrzymać.


CZĘŚĆ II – POSTANOWIENIA SZCZEGÓŁOWE

I. Postanowienia porządkowe

Zabrania się:

1) Celowego wywoływania sytuacji konfliktowych i prowokowania do nich oraz celowego ich pogłębiania.

2) Umieszczania treści (słowa, znaki, rysunki, obrazy, zdjęcia, ilustracje, grafiki i inne) niecenzuralnych, niezgodnych z dobrymi obyczajami oraz ogólnie uznanych za obraźliwe.

3) Łamania zasad polskiej pisowni, w tym także nadużywania wykrzykników i znaków zapytania, oraz pisania nazw wątków (tematów) wyłącznie dużymi literami – to ostatnie jest dopuszczalne w odniesieniu do niektórych tematów, za zgodą moderatora danego działu bądź administratora. Szczegółowe ustalenia co do interpretacji i zakresu egzekwowania tego punktu podejmują wspólnie moderatorzy i administratorzy w dziale administracji.

4) Nadużywania emotikonów.

5) Umieszczania treści niezgodnych z tematyką wątku oraz tworzenia wątków niezgodnych z tematyką działu.

6) Tworzenia takich samych wątków oraz umieszczania takich samych treści w różnych miejscach forum, chyba że ma to jakieś szczególne uzasadnienie.

7) Pisania kilku postów pod rząd bez wyraźnej potrzeby. Pisanie kilku postów pod rząd jest dopuszczalne w przypadku dłuższych wypowiedzi bądź odnoszenia się do wielu wcześniejszych wypowiedzi bądź jeżeli nastąpił dłuższy odstęp czasowy od chwili zamieszczenia ostatniego postu w danym wątku (temacie).

8) Wielokrotnej rejestracji i posiadania w związku z tym kilku aktywnych kont.

9) Usuwania wpisów moderatorów i administratorów zamieszczonych w postach użytkownika. Wpisy może usuwać jedynie osoba, która je zamieściła, oraz administratorzy za powiadomieniem tejże osoby.

10) Dyskusji na tematy związane z bieżącą polityką wewnętrzną RP oraz wyrażania swoich poglądów politycznych w związku z bieżącą polityką wewnętrzną RP, jak również innych dyskusji politycznych prowadzących do sytuacji konfliktowych i wprowadzających nieprzyjemną atmosferę na forum. W wyjątkowych przypadkach, o ile odniesienie takie jest niezbędne w związku z tematyką działu poświęconego historii najnowszej, dopuszcza się odwoływanie się do treści politycznych, jednak wszystkie takie wypowiedzi podlegają szczególnej kontroli, a w przypadku uznania za nadmiernie upolitycznione będą usuwane.

II. Profil użytkownika

1) Treści zamieszczanych w profilu, w tym także nicka użytkownika, dotyczą zakazy wymienione w części II, rozdz. I pkt. 1 i 2.

2) Użytkownik zobowiązany jest dbać o zgodność z prawdą danych zawartych w jego profilu, w tym zwłaszcza adresu e-mail, i w razie potrzeby powinien dokonywać ich uaktualnienia.

3) W ramach opcji dostępnych w profilu użytkownik może wgrać sobie obrazek, zwany awatarem, który będzie wyświetlany przy każdym jego poście na forum. Maksymalne rozmiary awatarów są następujące: 120 x 120, 30 kB. W razie problemów z samodzielnym wgraniem awatara istnieje możliwość wgrania go przez administratora. Zabrania się wgrywania obrazków „ruszających się”.

4) Zabrania się umieszczania w podpisie jakichkolwiek elementów graficznych. Wyjątek stanowią pagony aktualnie posiadanych na forum rang o rozmiarach nieprzekraczających 100 x 40. W szczególnych przypadkach administracja forum może udzielać zgody użytkownikom na umieszczanie grafik w podpisach. Podpis nie może przekraczać: 1) 5 linijek tekstu, albo 2) 8 linijek tekstu i 250 znaków. Zalecamy jednak posługiwanie się podpisami nieprzekraczającymi 4 linijek.

5) Na wniosek użytkownika administrator może zmienić mu nick. Administrator może bez wniosku użytkownika zmienić mu nick, jeżeli jego nick narusza postanowienia regulaminu.

6) Jeżeli użytkownik zapomni hasła, może mu być przydzielone przez administratora nowe hasło, aby następnie zmienił je sobie na swoje własne. Nie jest możliwe ustalanie przez administratorów haseł użytkowników, a tym samym w razie zapomnienia przez użytkownika hasła nie jest możliwe jego odzyskanie.

III. Reklama na forum

1) Administratorzy i wyznaczeni przez nich moderatorzy mają prawo do usuwania bądź modyfikacji wszelkich, nieuzgodnionych z nimi treści, które zostaną przez nich uznane za treści o charakterze reklamowym, a w razie gdy uznają to za właściwe, do stosowania wszelkich innych dostępnych im środków.

IV. Uprawnienia moderatorów i administratorów

1) Uprawnienia moderatorów:
- edycja postów
- usuwanie postów
- tworzenie wątków „przyklejonych” i „ogłoszeń”
- edycja nazw wątków
- usuwanie wątków
- wydzielanie nowych wątków z dotychczas istniejących
- scalanie dotychczas istniejących wątków
- blokowanie wątków
- odblokowywanie wątków
- przenoszenie wątków między działami.
Powyższe działania moderatorzy podejmują zawsze adekwatnie do zaistniałej na Forum sytuacji. W przypadku, gdy któreś z powyższych działań spowodowane zostało złamaniem przez użytkownika regulaminu bądź jeśli z innych powodów moderator uzna to za właściwe, podejmując je powinien jednocześnie wysłać prywatną wiadomość do zainteresowanego użytkownika (użytkowników), informując go o swoich działaniach i ocenie zaistniałej na forum sytuacji.

2) Administratorzy poza uprawnieniami administracyjnymi posiadają na całym forum uprawnienia moderatorów, w związku z czym mogą podejmować wszelkie działania wchodzące w zakres uprawnień moderatorów.

3) W razie rażących bądź powtarzających się naruszeń regulaminu, w stosunku do użytkownika, który nie jest skłonny do stosowania się do decyzji moderatorów oraz administratorów, może zostać przez administratora nałożona banicja czasowa albo na stałe. Administracja, jeśli uzna to za właściwe, może również zdecydować o usunięciu jego konta. Decyzje o usunięciu konta oraz banicji na stałe podejmują wspólnie wszyscy administratorzy.

4) Od decyzji moderatorów można odwoływać się do administratorów. Należy to robić za pomocą prywatnych wiadomości.

5) Administratorzy oraz moderatorzy mogą posiadać również inne uprawnienia, wynikające z opcji jakie są dostępne w ramach aktualnie używanej w danym czasie wersji skryptu forum.

V. Postanowienia końcowe

1) Uczestnictwo w forum jest bezpłatne.

2) Pisać na forum mogą jedynie osoby zarejestrowane.

3) Użytkownicy publikują swoje wypowiedzi, w tym zwłaszcza komentarze i opinie, wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administracja i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

4) Każda osoba rejestrująca się na forum lub uczestnicząca w nim akceptuje niniejszy regulamin.

5) Administracja zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu.

6) Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Administracji.

7) W sprawach nieuregulowanych w regulaminie ostateczne decyzje podejmuje Administracja.

8) Wszelkie uwagi dotyczące regulaminu należy kierować za pomocą prywatnych wiadomości do głównego administratora, a w razie jego dłuższej nieobecności do któregokolwiek z pozostałych administratorów.

9) Regulamin wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Ważne ogłoszenia”