Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 19:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Manoeuvre (GMT)
PostNapisane: piątek, 26 sierpnia 2011, 11:17 
Alférez de Navío

Oczywiście preorderowałem, jakoś mi nie przeszkadza, że nic się na odnośnych terenach w XIX w. nie działo, zabawy i tak będzie pewnie w bród. :)

PostNapisane: piątek, 26 sierpnia 2011, 22:55 
Capitaine-Adjudant-Major

Janio napisał(a):
nahar napisał(a):
Chiny i Japonia. :roll: W początkach XIX wieku to raczej za wiele tam się nie działo :).
Polski (w wersji XW i/lub KP) nadal nie ma.

Z tego co kojarzę to chyba właśnie Ty przygotowałeś dodatkową armię XW do Manouevre. Warto podesłać ten projekt do GMT a może nawet znaleźli by miejsce i dla tej armii. Oczywiście jeżeli jesteś skłonny ją im udostępnić.

Tak, ostatnio nawet wróciłem do tego projektu - kupiłem kilka książek o XW i KP oraz zagrałem nią bitwę. Chyba nadal jest za mocna (no ale w końcu to nasi ;) i problemem są dla mnie kwestie przygotowania porządnych żetonów (to przeszkoczę) i kart (tu gorzej).

Będę miał teraz trochę czasu to popracuję jeszcze nad tym i wrzucę na BGG (i wyślę do GMT).

PostNapisane: sobota, 27 sierpnia 2011, 20:07 
Praetor

Akurat ten dodatek to moim zdaniem dodatek robiony "na łatwiznę". Ot zebrali trochę dziwnych armii i do sklepów.

PostNapisane: sobota, 27 sierpnia 2011, 23:11 
Alférez de Navío

Horger się zarzeka, że od początku miały być te armie w podstawce, tylko z przyczyn technicznych to nie wyszło. Ale samemu mi to postało w głowie, ale i tak postanowiłem spróbować, w sumie jakby to było wyciąganie kasy z gatunku takiego C&C to po 3 latach od premiery (jak wyjdzie to pewnie będą 4) miałbyś już 6 takich dodatków, a nie jeden. ;) Ja tam liczę, że będzie fajnie.

PostNapisane: środa, 2 listopada 2011, 12:20 
Alférez de Navío

Wczoraj do programu P500 trafiła "Fury", czyli gra Jeffa Horgera oparta na silniku Manoeuvre, ale w świecie fantasy. Bardzo lubię fantastykę (jedna z moich długoletnich obsesji ;) ), ale chyba dam sobie spokój, po co mi drugie Manoeuvre. ;)

PostNapisane: środa, 2 listopada 2011, 18:57 
Colonel Général

Jak dla mnie, przerzucanie się na fantastykę ma sens, gdy w zamian za rezygnację z wymogów historycznych uzyskuje się jakieś wymierne efekty grywalnościowe czy w zakresie mechaniki. Wątpię czy tu coś takiego wystąpi, dlatego to chyba będzie raczej produkcja "dla fanów".

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: środa, 16 września 2015, 00:05 
Lieutenant-Adjudant-Major

Odświeżam mocno zakurzony wątek o tej zacnej grze.

Po dłuuuuuższym okresie zawieszenia "Not There Yet" w P500 do realizacji trafił dodatek do Manouvre - Distant Lands.

Udało się w bólach zebrać te 500 osób i za jakiś czas będzie się można cieszyć 4 nowymi armiami. Do boju będzie można poprowadzić Szwedów, Hindusów, Chińczyków i Szogunat Tokugawa (którzy zapewne zostaną po prostu obwołani Japończykami).
Do tego 8 terenów.

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... tant-lands

PostNapisane: piątek, 11 grudnia 2015, 16:05 
Sergent

Temat niedawno odświeżony, więc i ja się przyłączę. Gra ma już swoje lata a ja dopiero teraz ją odkrywam i muszę przyznać, że jej zakup to był strzał w dziesiątkę. Piszę oczywiście nie w kontekście jakichś wymyślnych rozwiązań tylko jako idealny produkt do KLUBU GIER, żeby kogoś zainteresować podobną rozrywką.

Ale mi się przy okazji przypomniała gra KORPUS, w sumie nieco nawet... podobna, którą wymyśliłem jakieś 10 lat temu (a więc chyba przed Manoeuvre :) ) Tak trochę z sentymentu, trochę w celach archiwalnych, wrzuciłem ja na bloga, jakby komuś chciało się poczytać: http://histogry.blogspot.com/2015/12/napoleon-manoeuvre-korpus.html?spref=fb

PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 20:52 
Capitaine-Adjudant-Major

Dziś kupiłem dodatek. Mam mieszane uczucia. Dostałem ziplocka z tekturą z tyłu zamiast gry w pudełku. W sumie to niby nawet można uznać to za taką mini wersję dużej gry. Mamy 8 kafli terenu - da się kilka kombinacji złożyć, 4 armie do gry, komplet żetonów technicznych (1st player, reduta plus dodatkowe żetony VP oraz Advance to Contact) kości (po dwie z każdego rodzaju). Instrukcja obejmuje całość zasad, czyli jest to podstawowa instrukcja napisana tak, że dodatkowe zasady są w nią wplecione. Chyba faktycznie gra od początku miała mieć 12 armii i te dodatkowe zasady.

Do pudełka ledwo weszła, szczególnie że mam wypraskę i tuckboxy na 8 podstawowych armii. Ale jakoś upchnąłem.

Dodatkowe karty:

Szwedzi - nic
Hindusi - dowódcy mogą tylko być grani na swoje oddziały, mamy 4 państwa i 4 wodzów. Ale jest karta maharaja (x3) jak ja zagramy to dowódca może być grany na dowolny oddział i ma Command 4. Dodatkowo część oddziałów Hindusów może być grana jako karty HQ, ale tylko na swoje "krajowe" oddziały. Czyli Punjab na Punjab.
Hindusi i Chińczycy - rakiety - taka tam artyleria dalekiego zasięgu (z wzgórza 3 pola).
Chińczycy mają słabą niby piechotę (5 siły) ale ma ona ciekawą kartę. Atak - Obrona 7.

Japończycy. Jeszcze ich nie rozkminiłem ale mają piechotę, która może robić pościg. Na niskich wynikach, ale zawsze.

PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 21:37 
Caporal-Fourrier

Wkurza mnie błąd z kartami w dodatku i to, że inne kolory mają kafelki terenu. Nieprofesjonalne.

PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 22:31 
Capitaine-Adjudant-Major

Jaki błąd? Jeżeli jest faktycznie to napiszemy do GMT i pewnie wyślą poprawione. Co do kolorów. No w sumie gra była wydana 9 lat temu....

PostNapisane: środa, 20 września 2017, 08:04 
Caporal-Fourrier

Popieprzyły im się godła jednostek hinduskich.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]