Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 19:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2016, 10:51 
Général de Division Commandant de place

No to ciekawe te Twoje odczucia Profesorze, gdyż ja widzę GoG jako grę trudniejszą, ale nie w sensie ogarnięcia przepisów, co "mózgożerności". Ale jak widać co człowiek, to opinia :)

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: piątek, 12 stycznia 2018, 14:49 
Lieutenant

Znajdzie się w Katowicach lub okolicach jakiś człowiek, z którym można by w to pograć? Myślę nad kupnem, ale nie chciałbym trzymać gry na półce przez całe życie. No chyba że jest ktoś, kto już ją tu posiada?

PostNapisane: poniedziałek, 26 lutego 2018, 00:37 
Chasseur

Posiada od jutra i to po sąsiedzku :) To kiedy batalia?

PostNapisane: niedziela, 10 czerwca 2018, 18:32 
Lieutenant

Wczoraj przypadkowo zasiadłem z Wallym do tej gry i udało nam się rozegrać partię. Nie wiem tylko, czy graliśmy aby na pewno w Guns of Gettysburg, czy tylko w jakiś dziwny wariant, w którym Konfederaci nie dają rady wykonać sensownych ataków i po pewnym czasie poddają grę? Trudno powiedzieć. Grało się fajnie, mapa jest niezmiernie klimatyczna, ruch wojskami, rozwijanie pozycji, wszystko ekstra. Tylko o walce nie mogę nic powiedzieć. Tak jakby jej w ogóle nie było. Czy o to chodzi w tej grze? Atakujący wystawia tokeny artylerii, zbija trochę tokenów obrońcy, potem obrońca kosi pozostałymi tokenami wzmocnionymi zajmowaną pozycją wrogich nieszczęśników, którzy podchodzą pod lufy, a następnie etap się powtarza? Hm. Mam nadzieję, że coś ominęliśmy w zasadach i gra wygląda jednak nieco inaczej...

(Na pocieszenie zagraliśmy w FUBA. Gra przedstawia ciężkie zmagania na boisku piłki nożnej. Benzodiazepina Kraków zagrała na wyjeździe w Stalinogrodzie przeciwko GKS LSD. Gospodarze przez bite 45 minut kontrolowali sytuację i utrzymywali piłkę przez większą część meczu. Nie wykorzystali jednak dwóch sytuacji strzeleckich i wypatrywali już końca pierwszej połowy, gdy podopieczni Wally`ego wpakowali im piłkę do bramki. Do przerwy 0:1, druga połowa nastąpi przy najbliższej okazji - świetna gra! Jak dla mnie Guns of Gettysburg 0:3 FUBA)

PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2018, 08:03 
Général de Division Commandant de place

Wpis tak enigmatyczny, że ciężko cokolwiek sensownego odpowiedzieć :) ale mogę jedynie przypuszczać, że atakujący Konfederaci uderzyli na dobrze bronioną pozycję, z której zostali rozstrzelani :) narzekanie na mechanikę nic tu nie pomoże, jak gracz nie stanął na wysokości zadania :)

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]