[AAR] Waterloo 1815

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Mam inny pomysł. Zastosowany w praktyce przy tworzeniu AARów. Najlepiej jak dajesz zdjęcie to obrób je w jakimś programie typu paint.
Kierunki działań, ostrzałów, może przewidywane postępy, krótki opis itd...
Jeśli dobrze zrobione wygląda to ładnie i czytelnie. Szybko można się zorientować w sytuacji.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

zwlaszcza dla osob nie znajacych gry
jak ktos gral w nia 10 razy to od razu wie co sie dzieje

jednak dla mnie to malo czytalne... ;')
Chris
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 13:17

Post autor: Chris »

Zebym ja jeszcze mial tyle czasu aby sie tak bawic ;)
Nie obiecuje, ale zobacze co sie da zrobic.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Relacja super. Tylko w centrum koło lasku pod Hougoumont jak widzę ten cienki rządek jednostek, z kawalerią i artylerią, a naprzeciw maszerujące wielkie kolumny, to nie wróżę najlepiej aliantom.

Poza tym po trochu standardowo. Strasznie mocne skrzydła ma kolega aliant, a dość słabe centrum, przy tym dość wysunięte, przez co może nie zdążyć ściągnąć rezerw, a gwardia w centrum jest już blisko.

Jak zawsze, zobaczymy ^^
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Zebym ja jeszcze mial tyle czasu aby sie tak bawic ;)
To w sumie dosyć łatwe po nabraniu wprawy. Dla mnie zrobienie dobrej mapki sytuacyjnej w AAR było równie przyjemne co i sama rozgrywka. :]
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja i tak cieszę się z tej relacji w formie w jakiej jest :)

Sam nie jestem w tym zbyt wprawny bo bym trochę więcej takich relacji powrzucał...

Ale Niedziak ma mi nadesłać co nieco.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

I co dalej z tą bitwą, jakiś Treuga Dei na Wielkanoc :>
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Rzeczywiście coś relacja urwała się nagle, ale może to temu, że szykują się decydujące rozstrzygnięcia i przeciwnicy postanowili nie zdradzać swoich planów ;D Cóż, pozostaje czekać, jak zwykle zwykli ludzie dowiadują się ostatni, czekając aż władza otworzy archiwa skrywające świadectwa kompromitujących porażek jednych i zaskakujących sukcesów drugich ;)

A z innej beczki dodam, że umawiamy się z Chrisem szanowni Forumowicze na odrębną rozgrywkę, więc niewykluczone, że doczekacie się wkrótce drugiego AARa :cool: .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Wegiel
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: środa, 19 marca 2008, 16:13

Post autor: Wegiel »

Relacja skończona ponieważ potężny huragan rozpędził walczące strony, a potoki deszczu zamieniły pole bitwy w jedno wielkie jezioro...

Jednak zanim to nastąpiło, doszło do potężnego ataku na prawą flankę wojsk brytyjskich. 2 pułki Kartabinierów z Brygady gen. barona Amable Guy Blancard oraz 2 pułki kirajsierów z brygady gen. barona Andrien François Marie Guiton (III korpus kawalerii Kellermanna) spędziły z pola lekką kawalerię brytyjską skupiając na sobie ostrzał altyleryjski.
Tymczasem, bataliony piechoty z 6 dywizji gen. księcia Hieronima Bonaparte z II korpusu, pragnąc zmyć hańbę porannych porażek w atakach na zameczek Hougmont, zaatakowały doborowe czworoboki piechoty z 3 brygady gen. Frederick Adam. Tyralierzy odcięli możliwość wycofania sie wojsk brytyjskich. Francuzi wytrzymali groźny ostrzał strzelców wyborowych. Atak się powiódł a kolejne bataliony lekkiej piechoty zostały unicestwione.
Nawet sukcesy sprzymieżonych na ich lewej flance nie przywróciły uśmiechu na twarzy feldmarszałka Artura Wellesley, księcia Wellington...
Któż jednak mógł przewidzieć dalsze losy tej bitwy...
Chris
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 13:17

Post autor: Chris »

Ano niestety podczas tzw porzadku swiatecznych ucierpiala mocno sytuacja na mapie.
Na pocieszenie moge powiedziec ze wraz z Mackiem nie poddajemy sie i zaczniemy jeszcze raz, tym razem nastapi zmiana stron.

Ponadto najpewniej rowniez pojawi sie AAR z gry z Raleen'em ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”