Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 11:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Napoleon 1806 (Shakos)
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 12:40 
Général de Brigade

Zapraszamy na kolejny odcinek Wojennik TV. Tym razem właśnie Napoleon 1806 - unboxing.
https://www.youtube.com/watch?v=RDkjLgHFf6g&t=59s

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: sobota, 7 lipca 2018, 12:48 
Sergent-Major

A kiedy będzie odcinek prezentujący rozgrywkę?

PostNapisane: poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 13:07 
Major

Po kolejnych kilku rozgrywkach podtrzymuję opinię, że to bardzo interesujący system. Grając Prusakami odkryłem, że niekiedy warto jest zagrozić częścią sił Bambergowi. Podwójny rodzaj losowości (dotyczący zarówno bitew, jak i ruchu) może być jednak irytujący, szczególnie dla Francuzów. Stąd gra nie każdemu przypadnie do gustu.

PostNapisane: środa, 5 września 2018, 10:41 
Major

Gra potrafi być emocjonująca, a zbytnia pewność siebie może doprowadzić do klęski.
W ostatniej rozgrywce, choć nie wygrałem Soultem wyścigu Z Blucherem do Lipska i Halle, to jednak udało mi się związać większość sił pruskich bliżej Erfurtu i w samym mieście. W kolejnych bitwach, samemu ponosząc straty, uzyskałem stopniowo przewagę, eliminując bądź doprowadzając kilka korpusów przeciwnika na skraj wyczerpania.
W przedostatniej turze korpusami Davouta i Lannesa pokonałem 3-4 osłabione korpusy pruskie, nawet nie angażując również obecnego w okolicy Neya, którego zamierzałem użyć w innym celu. Na skutek odwrotu, Prusacy znaleźli się o jedno pole od Erfurtu. Dopiero wtedy po raz kolejny zaatakowałem twierdzę znajdującymi się już na miejscu siłami Bessieresa, Bernadotte'a, którym towarzyszył sam Napoleon (jest to bloczek dowódcy, który nie stanowi oddzielnego korpusu, a jedynie daje bonus w walce; ginie, jeżeli zostaną wyeliminowane wszystkie towarzyszące mu bloczki; oznacza to automatyczną wygraną Prus). Prusak zagrywa Cannon Sounds, przesuwa jeden z niedawno pokonanych korpusów (bodaj ten, który ma bonus w walce) na miejsce bitwy i nagle ma przewagę 2 kości. Oba towarzyszące Napoleonowi korpusy kończą bitwę z 8 punktami wyczerpania (każdy kolejny oznacza natychmiastowe wyeliminowanie z gry); w fazie Recovery Bessieres traci swój ostatni punkt siły, a Bernadotte zostaje z zaledwie 1. Na szczęście pod Erfurt dociera wspomniany wcześniej Ney.
Prusacy są zupełnie wyczerpani i kapitulują, ale byli o włos od zwycięstwa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]