Age of Napoleon 1805-1815 (Phalanx Games/Phalanx)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przyglądałem się graficzce tej gry, zwłaszcza obrazkom na pionkach (nie wiem jak to nazwać lepiej) i zewnętrzne przypomina w dużej mierze polskiego Bonaparte, co o tym sądzicie?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Raleen pisze:Przyglądałem się graficzce tej gry, zwłaszcza obrazkom na pionkach (nie wiem jak to nazwać lepiej) i zewnętrzne przypomina w dużej mierze polskiego Bonaparte, co o tym sądzicie?
Widzialem ta gre na zywo. Pieknie wydane zetony i twarda mapa. Ubawilo mnie, ze Slask jest tam wielki az po Wisle :)

Polski Bonaparte to nie ta liga, jesli chodzi o jakosc wydania gier. A jesli chodzi o podobienstwo to raczej Bonaparte wydaje sie byc podobne do AoN.

W najblizszym czasie zagramy w to z Ozym i zlozymy relacje (Ozy juz gral i gre chwali)

V.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Lord Voldemort pisze:Widzialem ta gre na zywo. Pieknie wydane zetony i twarda mapa. Ubawilo mnie, ze Slask jest tam wielki az po Wisle :)
To nie wątpię, że choćby z tego powodu przypadnie Wam do gustu ;) .

Z polskiego Napoleona to jakoś szczególnie utrwaliły mi się w pamięci obrazki żołnierzy z epoki, w charakterystycznych, dość obcisłych spodniach, eksponujących ich męskość (tak to nazwijmy ;) ). W porównaniu do Napoleona widzę tam jednak trochę więcej szczegółowych elementów, więc rzeczywiście chyba nie ma co porównywać.

Z zainteresowaniem czekam na relację Waldku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Age of Napoleon 1805-1815 (Phalanx Games)

Post autor: Neoberger »

http://fortgier.pl/p/15/24106/age-of-na ... jenne.html

Kupować czy nie kupować. Oto jest pytanie.

:(
Berger
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Age of Napoleon 1805-1815 (Phalanx Games)

Post autor: adalbert »

Wydaje mi się, że kilka lat temu chodziło to sporo taniej.
Grałem wtedy kilka razy części scenariuszy; moim przeciwnikiem był gracz typu euro: maksymalne wykorzystanie tego, co daje mechanika gry, przy olaniu aspektów klimatyczno-historycznych; w pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że odkryliśmy pewien bug w grze, ale za nic nie pamiętam już dokładnie, co to było - na 100% wiązało się to z Prusami.
Na pewno można zagrać dla wyrobienia sobie opinii, ale czy do kupienia w tej cenie...
Oczywiście wydanie piękne.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Age of Napoleon 1805-1815 (Phalanx Games)

Post autor: Bambrough »

Kiedyś nabyłem z drugiej ręki tę grę i zagraliśmy w nią z Petru bodajże raz. Przytłoczyła nas chwiejność sojuszy. Kart nie ma aż tak dużo więc wiadomym jest, że za chwilę talia zostanie przetasowana i przeciwnik może nieźle namieszać. "Języczkiem u wagi" okazały się właśnie Prusy, które najpierw wbiły nóż w plecy Francuzom szturmującym Wiedeń, a następnie Koalicji kiedy ta była już pod Paryżem. Nie pamiętam dobrze, ale chyba właśnie to skłoniło nas do zakończenia rozgrywki i w końcu do odsprzedania gry także.

Gra jest bardzo ładnie wydana, zasady nieskomplikowane, mechanika dynamiczna, ale moim zdaniem jednocześnie bardzo nieprzewidywalna. Ponadto sesja przy planszy AoN na pewno nie zajmie całego dnia. Chyba jednak wolałbym dołożyć trochę i kupić Napoleon Against Europe.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Age of Napoleon 1805-1815 (Phalanx Games)

Post autor: Neoberger »

Kolegów posłuchać, doświadczenie ich wbić sobie w głowę i zostaję przy Napoleon against Europe. Tym bardziej, że mam, nie muszę kupować, a gra jest niesamowita.
Ma jeden feler, gra się długo.

Lubię piękne gry i rzeczony tytuł mnie urzekł pod tym względem. Ale rekomendacje mi wystarczą. Do zagrania raz mam ze 4 półki gier.

A i z pieniędzy ostatnio wydatnie mniej.

Serdeczne dzięki!
Berger
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Age of Napoleon (Phalanx)

Post autor: Raleen »

Wydawnictwo Phalanx zapowiedziało nową grę (a właściwie nową wersję gry) o epoce napoleońskiej:

https://phalanxgames.co.uk/games/age-of ... iXYlEt6_js

Gra ma łączyć działania militarne z dyplomacją i być "kompleksowa". Zaciekawił mnie czas rozgrywki zakładany na 180 minut.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Age of Napoleon (Phalanx)

Post autor: Neoberger »

A co cię zaciekawiło w ponownej edycji gry tegoż samego autora pod tym samym tytułem?
Pewnie dodadzą dwa razy większe kostki niż do oblężeń w Hannibalu i będziesz musiał grać pod blokiem na trawie. Stąd czas rozgrywki. :D

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... e-napoleon
Berger
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Age of Napoleon (Phalanx)

Post autor: Raleen »

Nową grę wydają to wrzuciłem wątek na forum. Faktycznie, nie przyglądałem się bliżej tematowi, dzięki za naprowadzenie.

Kiedyś już pisałem, że ostatnio działają jak tacy podstarzali piosenkarze, którzy nie mają własnych, nowych piosenek tylko ciągle śpiewają covery ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Age of Napoleon (Phalanx)

Post autor: RAJ »

Z tego co wiem, gra ma być mocno poprawiona.
A że wydają "remejki"...
Widzą, że jest na nie miejsce na rynku to wydają.
Nowości też szykują.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Age of Napoleon (Phalanx)

Post autor: adalbert »

Z tego, co pamiętam, to pierwotną wersję uznaliśmy z kolegą za zepsutą. Było to związane z Prusami, ale już nie pamiętam dokładnie, o co chodziło. Wydaje mi się, że gra miała już swój wątek na forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Age of Napoleon 1805-1815 (Phalanx Games/Phalanx)

Post autor: Raleen »

Już połączyłem wątki. To powinno być w tym wątku, chyba że stworzyliście jeszcze jakiś w przeszłości (ten wydaje mi się, że jest zdecydowanie najstarszy, jeszcze z forum PoGa).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Age of Napoleon (Phalanx)

Post autor: Lord Voldemort »

Raleen pisze: czwartek, 15 sierpnia 2019, 21:16 Kiedyś już pisałem, że ostatnio działają jak tacy podstarzali piosenkarze, którzy nie mają własnych, nowych piosenek tylko ciągle śpiewają covery ;).
Uprzejmie proszę administrację o przywołanie tego użytkownika do porządku :twisted:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Age of Napoleon 1805-1815 (Phalanx Games/Phalanx)

Post autor: Raleen »

Obiecuję poprawę ;). Zobaczymy jak Sukcesorzy wyjdą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”