Maida 1806 (Strategemata)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: maciunia »

Neoberger pisze:Czy poza dyskusją o wyższości pudełka nad folią ktoś kupił tytułową grę, grał i ma jakieś wrażenia?
Ja polubiłem na fejsie. Zawsze to coś :)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: Mariusz »

I ja dorzucę swoje 3 grosze...

W porównaniu z pozostałymi grami tego samego wydawnictwa i grami innych polskich wydawnictw ta gra jest droga. Co dostajemy za 120 złotych? Mała mapka, niewiele żetonów i zasady będące remake'iem zasad do "Maciejowic 1794". Taka "Mokra" czy "Most Primosole" co prawda nie miały pudełek i żetony niby były mniejsze, ale kosztowały mniej więcej około 1/4 tego. Inne gry w pudełkach Strategematy kosztują średnio 1/2 tego co ta gra.

Patrzę na jakość grafiki żetonów i planszy to niestety delikatnie mówiąc też nie powala.
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: Neoberger »

Za 125 zł nabyłem rok temu w sklepie Halls of Montezuma. Pełno kart, duża plansza, mnóstwo dobrej jakości żetonów, a gra ma tyle wariantów grania, że grając z 5 różnymi graczami nie widziałem takiej samej strategii.
Ale... po pierwsze była to gra już "stara" i ze zniżką.
Po drugie obok zacnych tytułów mamy całą siekę jeszcze gorszej jakości technicznej gier Decision Games czy innych gier małych firm.

Tak naprawdę ciągle jest niewiadome czy ta gra jest po prostu ciekawa i pokazująca jakąś rzeczywistość pola walki.
Mnie utwierdza w pewnych obserwacjach to, że poza kpt. Bombą pewnie nikt nie kupi z naszego Forum. :shock:
Berger
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: Leliwa »

Neoberger pisze:Za 125 zł nabyłem rok temu w sklepie Halls of Montezuma. Pełno kart, duża plansza, mnóstwo dobrej jakości żetonów, a gra ma tyle wariantów grania, że grając z 5 różnymi graczami nie widziałem takiej samej strategii.
Ale... po pierwsze była to gra już "stara" i ze zniżką.
Po drugie obok zacnych tytułów mamy całą siekę jeszcze gorszej jakości technicznej gier Decision Games czy innych gier małych firm.

Tak naprawdę ciągle jest niewiadome czy ta gra jest po prostu ciekawa i pokazująca jakąś rzeczywistość pola walki.
Mnie utwierdza w pewnych obserwacjach to, że poza kpt. Bombą pewnie nikt nie kupi z naszego Forum. :shock:
Nie wiem czy do końca masz rację jeśli chodzi o zakup.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”