Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 11:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: The U.S. Civil War (GMT)
PostNapisane: środa, 17 stycznia 2018, 00:29 
Général de Brigade

Cytuj:
Może partyjkę w TUSCW?

Dzięki, ale brak czasu na planszówki. Właśnie komputerowego WitP startuję (to od jutra, bo dzisiaj dorabiałem możliwość budowy autostrady ALCAN ;-) ).

PostNapisane: środa, 17 stycznia 2018, 11:22 
Général de Brigade

A może ktoś ma ochotę na TUSCW pbem?
Ostatnio z czasem krucho ale jedną grę pbem dam radę.

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: czwartek, 18 stycznia 2018, 10:47 
Lieutenant-Adjudant-Major

Dzisiaj miałem ciekawą pobudkę. Słyszałem nucenie konfederackich żołnierzy w stylu: I hates the yankee nation and everything they do. Dochodziło z sąsiedniego pokoju, z rozłożonej mapy TUSCW, gdzie akurat toczy się pełna kampania, z zaawansowanymi zasadami morskimi. Do tej pory rozegraliśmy 5 etapów i jest bardzo ciekawie. Unia jak na razie trzyma harmonogram i mocno nadgryza Rebeliantów. Do dyspozycji ma sporo punktów akcji i widać tego efekty. Na zachodzie Grant i spółka solidnie rozgościli się w Tennessee. Nashville padło. Columbus po kontrataku Konfederatów ostatecznie wróciło w ręce Jankesów. W T-M ciężkie walki w Missouri zakończone wyparciem Szaraków do Arkansas. Na wschodzie sporo manewrów i potyczek w Dolinie Shenandoah. Armia Północnej Wirginii okopała się we Fredericksburgu. Ciąg dalszy nastąpi.

Zaawansowane zasady morskie dokładają jeszcze więcej smaczków. Obie strony przeprowadziły kilka bardzo ciekawych operacji. Ogólnie dzieje się.

Pod linkiem kilka zdjęć: https://photos.app.goo.gl/XvnuuxkVrkEuUXwy2

PostNapisane: wtorek, 23 stycznia 2018, 15:19 

Raportu zmagań ciąg dalszy. Kolejne 3 tury upłynęły przede wszystkim na krwawych walkach w Tennessee. Jankesi mocno nacierali w kierunku południowym i dotkliwie przetrzebili szeregi "Szaraków". Grant pobił Beauregarda raz i drugi, co zaowocowało wyeliminowaniem jego zgrupowania i zajęciem Chattanoogi. Dziura we froncie odsłoniła drogę na Atlantę, która musiała szybko się okopywać i ściągać siłę żywą skąd się tylko dało. Memphis skutecznie osłaniał Jackson, który spod Corinthu dwa razy odparł Armię Southwestu z Buelem na czele. Kiedy sytuacja Konfederatów stała się trudna, na pomoc pospieszyła niezawodna kawaleria i ukierunkowała zmagania na logistykę. Odcinanie Unii od zaopatrzenia kupiło Rebeliantom masę cennego czasu. Tempo natarcia Jankesów znacznie zwolniło. Dokręcili wówczas śrubę Konfederatom desantując się w wielu interesujących obszarach. Szczególnie dotkliwa okazała się utrata Fortu St. Philip & Jackson oraz Norfolku. Blokada morska nareszcie zaczęła przynosić zakładane rezultaty. Rebelianci dostają coraz mniej posiłków. Na wschodzie Longstreet ufortyfikował Stuanton w Dolinie Shenandoah i zagrał parę razy Jankesom na nosie. W T-M jak na razie strategiczna pauza.

Sytuacja bardzo mocno się skomplikowała. Każdy ruch zyskał na znaczeniu. Dodatkowo Jankesi nadal mają dużo punktów akcji i kart do wydania. W związku z tym tempo gry także spadło. Teraz 1 etap to jakieś 1-1.5 h grania. Morskie zmagania fajnie oddają rozpędzające się: machinę wojenną i przemysł Unii. Jankes musi z tej przewagi jeszcze umieć skorzystać. Samo nic się nie zrobi. Jako Rebeliant mam wrażenie na razie, że wszędzie mam dziury w swojej obronie i nie wiem jak podołać osaczającym mnie wrogom. Pasjonująca rozgrywka, która nie pozwala spokojnie zmrużyć oka.

Dodałem zdjęcia z efektów kolejnych 3 tur zmagań: https://photos.app.goo.gl/XvnuuxkVrkEuUXwy2

PostNapisane: środa, 24 stycznia 2018, 12:12 

Kpt. Bomba napisał(a):
A może ktoś ma ochotę na TUSCW pbem?
Ostatnio z czasem krucho ale jedną grę pbem dam radę.

Możemy spróbować, tylko nie wiem czy wytrwam. Gra sama w sobie jest raczej żmudna, a pbem może to tylko spotęgować.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]