Price of Freedom (Compass Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Price of Freedom (Compass Games)

Post autor: Nico »

GMT przygotowuje 'pomniejszona' wersje For the People II - Price of Freedom.

Obrazki mapy, kart (wstepne naturalnie), opis mozna obejrzec/przeczytac tutaj - http://www.gmtgames.com/nnprice/main.html .
Ostatnio zmieniony piątek, 2 marca 2007, 12:05 przez Nico, łącznie zmieniany 2 razy.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Autorem jest Renaud Verlaque, ten sam, ktory wymyslil Age of Napoleon... i tez czekam na jego gre, ktora zamowilem daaawno temu w preorderze.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Pokazano jak mają wstępnie wyglądać karty -> http://talk.consimworld.com/WebX?14@100 ... d03cb9/270

Całkiem nieźle, przy okazji gry już nie wydaje GMT, ale Compass Games, która wydała m.in. sławetne Silent War.

Tutaj nowa strona gry -> http://compassgames.com/pof.htm
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
DaRealOdi
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: niedziela, 2 września 2007, 09:03
Lokalizacja: 3city
Has thanked: 1 time

Post autor: DaRealOdi »

Ktoś ma? Ktoś grał?

Opinie na BGG jak na razie dość srednie - ciekaw jestem Waszych wrażeń.
Zastanawiam się nad zakupem PoF i/lub Blue vs Gray, bo mocno kusi możliwość rozegrania ACW w 2-3 godziny... :cool:
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

DaRealOdi pisze:Ktoś ma? Ktoś grał?
Mam. Nie grałem.

Fatalnie grze rokuje niemal zupełna cisza, która zapadła na forum BGG - tak się nigdy nie dzieje w przypadku dobrych gier.

Dla mnie również głównym argumentem była możliwość rozegrania Wojny Secesyjnej na jednym, nieprzesadnie długim posiedzeniu. Na dłuższe gry niestety nie znajduję czasu.

Nie wiem, jak gra sprawdza się w praniu, ale skoro nikt na ten temat nie pisze, to podejrzewam, że kiepsko. Mnie (ale także wielu graczy naprawdę anglojęzycznych) zdumiała instrukcja do Price of Freedom. Znam kilkadziesiąt angielskich instrukcji do gier, niektóre z nich naprawdę skomplikowane, zdarzało mi się parę z nich tłumaczyć. Zawsze napotykało się problemy interpretacyjne, językowe czy różne niedoskonałości samych przepisów, ale w przypadku PoF lektura reguł zniechęca do rozpoczęcia rozgrywki. Nie uważam się za poliglotę, ale w tym przypadku mam ogromne problemy ze zrozumieniem "co autor chciał przez to powiedzieć". Co gorsza, mają z tym problem także Amerykanie.

Uważam, że warto Price of Freedom dać szansę - gra poza wszystkim jest "przyjemna w dotyku" i oglądaniu. Jak zdarzy się okazja - spróbuję.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
DaRealOdi
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: niedziela, 2 września 2007, 09:03
Lokalizacja: 3city
Has thanked: 1 time

Post autor: DaRealOdi »

Instrukcję ściągnąłem i powiem szczerze, że faktycznie jest mocno zniechęcająca (po pobieżnym przejrzeniu), właśnie przez swoją....nieczytelność.
Stąd moje zapytanie na forum, czy może ktoś jednak przez nią przebrnął, zagrał i odkrył hit :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”