Napoleon at Waterloo (SPI - free)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Napoleon at Waterloo (SPI - free)

Post autor: Nico »

Bitwa pod Waterloo w odpowiedniej skali :), nie ta niegrywalna dlubanina co wyszla kiedys w Polsce :x

http://www.alanemrich.com/PGD/Week_03/PGD_NAW_rules.htm
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Dziś rozegrałem sobie dwie partyjki tej mini gierki. Jest super :) ! Szybka, a jednocześnie zmuszała do myślenia i kombinowania. Dużo dobrej zabawy i całe Waterloo w jedna godzinę! Zasady na cztery strony z opcją dla Grouchy'ego i Prusaków :) !

Polecane przez 'kółko anty-dłubaninowe'. :cool:
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Post autor: Paweł Sulich »

Ja się mylę, czy można to samemu wydrukować i już?
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Dokładnie :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Eeee Francuzi wyglądają jak żołnierze floty Czarnomorskiej:) Ten kolor żetonów, ten krzyż przez środek.
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Fajne to :wink: Dziękuję! Posłuży mi w przygotowaniach do rozgrywki w prawdziwe, zaawansowane Waterloo Dragona, jak wiesz Nico, będące źródłem prawdy, piekna i co jeszcze tam było nie pamiętam :lol:
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

I czego sie Chevau-léger chwalisz ? Nico całe te Twoje Waterloo by jednym żetonem załatwił :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jakaś dziwna ta mapa - Papelotte na tej samej wysokości a nawet bliżej pozycji francuskich co La Haye Sainte - trochę bez sensu, bo La Haye miało być wysuniętą do przodu pozycją armii Wellingtona. Ta kto jest jak się wszystko upraszcza... Ogólnie dziwne są też odległości między poszczególnymi miejscowościami na mapie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Chevau-léger pisze:Fajne to :wink: Dziękuję! Posłuży mi w przygotowaniach do rozgrywki w prawdziwe, zaawansowane Waterloo Dragona, jak wiesz Nico, będące źródłem prawdy, piekna i co jeszcze tam było nie pamiętam :lol:
Źródłem prawdy jest Battles of Waterloo firmy GMT :). Przykro mi ;).

Raleen czego Ty się doszukujesz w tej grze? To gierka do piwa i precelków oraz pogadanki o Napoleonie ;). Nic więcej. Daje dużo FUNu - przetestowana :).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, ale nawet na takim poziomie ogólności można im zarzucić błędy. Chyba że przyjmiemy, że to gierka o kosmitach - ale wtedy powinna być w dziale 'Ogólnie o grach planszowych'.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Bledy? Swietnie sie rozgrywa bitwe i jest blizsze prawdy niz Waterloo na 1000 zetonow w ktorym trzeba tworzyc nieistniejace w rzeczywistosci formacje wojsk. :?
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Raleen pisze:Chyba że przyjmiemy, że to gierka o kosmitach - ale wtedy powinna być w dziale 'Ogólnie o grach planszowych'.
Gierka o kosmitach to właśnie Waterloo Dragona :) O kosmitach z tysiącem macek :)

;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Raleen pisze:Tak, ale nawet na takim poziomie ogólności można im zarzucić błędy. Chyba że przyjmiemy, że to gierka o kosmitach - ale wtedy powinna być w dziale 'Ogólnie o grach planszowych'.
Razem z Waterloo Dragona ;) niewątpliwie.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
jarzynek
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jarzynek »

Raleen pisze:Jakaś dziwna ta mapa - Papelotte na tej samej wysokości a nawet bliżej pozycji francuskich co La Haye Sainte - trochę bez sensu, bo La Haye miało być wysuniętą do przodu pozycją armii Wellingtona. Ta kto jest jak się wszystko upraszcza... Ogólnie dziwne są też odległości między poszczególnymi miejscowościami na mapie.
Jeden się dziwi, drugi gra :D. Według mnie gra jest wręcz ahistoryczna: Utrzymanie Houghomount nierealne; jeżeli alianci spróbują utrzymać pozycje, to zostaną zmiażdżeni, nie trzeba zdobywać drogi na Brukselę, tylko iść równolegle do niej... Mimo to gra daje ( mi ) 100x więcej uciechy niż Dragona, chociażby dlatego, że w godzinkę spokojnie można rozegrać dwie partyjki, a nie z trudem rozłożyć "dragonowych" Francuzów :D.
PS: Na BGG jest gdzieś rozszerzona wersja ( 3 razy więcej żetonów, ta sama mapa )
PS2: Wygrał ktoś kiedyś Anglikami? :D
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Wcale nie tak trudno utrzymać Houghomount :). Jeśli się szybko wrzuci tam silny oddział to Francuzi mają trudny orzech do zgryzienia.

Mój qmpel wygrał ze mną aliantami ;). Graliśmy pierwszy raz i nie wiedziałem za bardzo jak grać, więc spróbowałem 'zmiażdżyć' Anglików ;O. Nie wyszło. Wykrwawiłem się strasznie :( .

Anglikami trzeba grać bardzo rozważnie, powoli się cofać i czekać na Prusaków :).

Wersja deluxe ma x2 chyba żetonów (do skali brygadowej?). Ale moim zdaniem albo grać w taką mini gierkę szybką albo w porządne brygadowe Battles of Waterloo GMT :cool: .

Ostatnio na forum zauważam dobrą tendencję anty-dragonowo-waterloowską. Tak trzymać :> !

---

Zdjęcia do wersji deluxe:

Obrazek

Powiem tak, już się robi za dużo żetonów, w BoW GMT nie ma takich stosów (tam wogóle nie ma stosów :P).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”