Borodino 1812: Napoleon in Russia (Columbia Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 90 times
Been thanked: 196 times

Borodino 1812: Napoleon in Russia (Columbia Games)

Post autor: adalbert »

Gra chyba nie ma jeszcze wątku.
Obejrzałem reckę Marnaudo na BGG (nie mogę podlinkować z pracy). Bardzo mi sie podobało i prawie byłem juz gotów sie skusić (choć cena, jak dla mnie, straszna), a tu wyszło, że warunki zwycięstwa (bolączka wielu gier wojennych) nie za bardzo są ustawione pod historyczny cel Napoleona; i nawet sugestia, że w obecnej wersji gra może być zepsuta z powodu wygrywającej strategii...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Borodino 1812: Napoleon in Russia (Columbia Games)

Post autor: Raleen »

A zasady takie jak standardowo w grach Columbii czy coś nowego próbowali wymyślić?

Bo trochę się ta mechanika "przejadła" moim zdaniem, zwłaszcza po tym jak wyszła "Sekigahara". Oczywiście dla początkujących nadal jest to dobre i im można generalnie polecać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Derenga
Sergent
Posty: 145
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2010, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Borodino 1812: Napoleon in Russia (Columbia Games)

Post autor: Derenga »

Dla mnie gry bloczkowe idealnie sprawdzają sie grze na szczeblu operacyjnym/kampanijnym ale jakoś nie leży mi koncepcja przedstawiania w ten sposób poszczególnych bitew. Ale to tylko moje zdanie. Columbia wydała już w ten sposób Gettysburg i Shiloh.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 90 times
Been thanked: 196 times

Re: Borodino 1812: Napoleon in Russia (Columbia Games)

Post autor: adalbert »

A zasady takie jak standardowo w grach Columbii czy coś nowego próbowali wymyślić?
Bitwy takie same, ale są kombinacje np. w kwestiach dowodzenia, co mi się właśnie spodobało; możliwość tworzenia czworoboków piechoty i szarż kawalerii; mapa obszarowa.
Awatar użytkownika
Derenga
Sergent
Posty: 145
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2010, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Borodino 1812: Napoleon in Russia (Columbia Games)

Post autor: Derenga »

adalbert pisze:Bitwy takie same, ale są kombinacje np. w kwestiach dowodzenia, co mi się właśnie spodobało; możliwość tworzenia czworoboków piechoty i szarż kawalerii; mapa obszarowa.
W Shiloh też jest mapa obszarowa. Tylko w Gettysburgu były jeszcze heksy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”