Field Commander Napoleon (DVG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Andy »

Neoberger pisze:Chyba sprzedam to g... ;-)
Za ile? ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Neoberger »

Andy --> Jak się nauczę grać, rozegram chociaż z raz każdą kampanię, a potem może razem całość na punkty. Czyli za lat... ;-)
Berger
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: adi2 »

O, tez sie przymierzam na ta gre. Jednego gracza znajde! :lol: No na fortgier nie widac tego tytulu.
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Neoberger »

Toczę bój w myślach.
Gra jest bardzo fajna, ale miejsce w pokoju już się kończy.
Jak kupię Guns of Gettysburg to będę musiał coś wypchnąć. ;-(
Berger
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Andy »

Neoberger pisze:Andy --> Jak się nauczę grać, rozegram chociaż z raz każdą kampanię, a potem może razem całość na punkty. Czyli za lat... ;-)
...5000?

Tyle - wg instrukcji - będzie trwała Twoja wojenna sława po odniesieniu najwyższego możliwego zwycięstwa we wszystkich 11 kamapaniach (powyżej 300VP). :)

Do tego czasu raczej nie pozbędziesz się gry pokonanej w takim stylu. ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: adi2 »

Andy pisze:
Neoberger pisze:Andy --> przepraszam, że odpowiadam po takim czasie ;-)
Tym bardziej jestem wdzięczny, bo już zapomniałem że pytałem! ;)
ale dopiero kupiłem grę (20% taniej w Fortgier - woow).
Jakoś nie mogę znaleźć na stronie sklepu?

Znalazlem; http://fortgier.pl/p/15/22967/field-com ... jenne.html

A gdzie te 20% taniej?:>
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: ghostdog »

Trochę odkopię temat.
Battle Plan wymieniam co turę w czasie bitwy? Czy zostają na całą bitwę?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Maniak
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2015, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Maniak »

Wymieniasz co turę.
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Lehto »

Jestem po 2 rozgrywkach w FCN (1796). Przy pierwszej coś poknociłem i musiałem zaczynać od nowa. Druga gra była dosyć ciekawa niemniej wyprzedziłem Napoleona :-) ale to był raczej fart (w turze przeciwnika jego jednostki "schodziły" mi same z drogi, także drogę do Klagenfurtu miałem otwartą).
Pierwsze doświadczenia to:
- artyleria nie jest zła,
- warto kupować rekrutów jako mięso armatnie i rzucać na 1 linię,
- sweep to czysta masakra (chociaż raz przez całą bitwę rzut na insight mi nie wychodził).
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: ghostdog »

Ciekawe czy zmienisz zdanie po Egipcie. Cztery razy juz zaczynałem i ciagle mi czasu brakowało
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Lehto »

Też zagrałem 4 razy - za 4 się udało :-) nie ukrywam. że szczęście przy rzutach na "chorobę" miałem - ale tylko w 1 stronę, w 2 stronę wykończyły mi 2 jednostki.
Co do ruchów przeciwnika to tym razem wychodziły mi na przeciw i jak wchodziłem do miasta to zostawały się tam same forty i garnizony.
Generalnie za sp na początku kupowałem rekrutów tylu ilu się dało (liczyła się ilość nie jakość) 2 zostawiłem w Alexandrii resztę po drodze w miastach by nie marnować dobrych oddziałów. Musiałem mocno kalkulować, która jednostka ma "już" wracać by zdążyć do Alexandrii, w efekcie miałem armię rozwleczoną po całej planszy. Potem sp służyły mi do płacenia za forced march (jakoś tak). całość starałem się zaplanować tak by Napcio zdążył wrócić do Alexandrii nawet jakby miał zajeździć konia ;-)

Generalnie w ostatniej bitwie miałem do dyspozycji garnizon, po 1 "normalnej" piechocie i jeździe i po rekrucie jazdy i piechoty. Zaryzykowałem i użyłem w niej sweepa - pomimo dużego ryzyka (wg. fog of war bitwa miała trwać tylko 3 tury) i znowu fart bo rzuciłem dwie 1 co nawet przy rekrutanckiej jeździe oznacza 4 obrażenia, normalna zadała maksymalne 6 (razem 10 obrażeń). Na resztę poczekałem a potem starałem się wykorzystać zasadę, że jednostki w kolumnie automatycznie oblewają test na "shock" i w 3 turze było pozamiatane.

Reasumując, da się to wygrać niemniej przy olbrzymiej dozie szczęścia (losowane rozkazy dla wroga, słabe rzuty na jego aktywację kiedy trzeba i dobre rzuty kością w trakcie ruchu (szczególnie przy forced march - rzuca się x2 na każdą jednostkę).
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: ghostdog »

No to miałeś fart w rzutach. Ja niestety nie i może dlatego mnie trochę to zniechęciło. Z uwagi na ograniczenia czasowe kupowałem wszystkich praktycznie jak leci. Zostawiałem najsłabsze jednostki do obrony miast ale niestety później rzuty kostkami. Sweep ani razu mi nie wyszedł.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Lehto »

Niestety ten scenariusz jest bardzo wrażliwy na kostki, szczególnie, że dotyczy to także ruchu, który może spowodować straty.
co do sweepa - raz wyjdzie - 10 razy nie - mi się faktycznie udało (no a rzucenie pod rząd dwóch 1 to mega fart). Szczerze mówiąc nie sądzę by dało się wygrać ten scenariusz bez olbrzymiej dozy szczęścia w kościach :( nawet jak zdążysz wrócić do Alexandrii to i tak nie za bardzo jest czym walczyć - i zostają tylko kości.
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Jan1980 »

Alexsandria - żeby wygrać muszę zająć 4 miasta i mieć odpowiednią liczbę punktów za przeżycie czy tylko mieć punkty za przeżycie?
pzdr
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
c08mk
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2014, 14:23

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: c08mk »

Czy ma ktoś Napoleona z drugiego druku?

Interesuje mnie jakość żetonów.

Ze zdjęć umieszczonych na forach wynika, że są żetony lepszego i gorszego sortu. Te lepsze są zaokrąglone na narożnikach i to nie samodzielnie przez użytkowników ale już z drukarni.
Te gorsze wyglądają podobnie jak z Fleet Commander Nimitz czyli "die-cut", gdzie jeden brzeg sąsiaduje z drugim. Żetony dzięki temu są nierówno wycięte i część informacji czy grafik trafia na żetony obok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”