Forged in Fire (Worthington Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Derenga
Sergent
Posty: 145
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2010, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Forged in Fire (Worthington Games)

Post autor: Derenga »

Wprawdzie gra ta wyszła już 5 lat temu. Jest to chyba jedyna gra całościowo obejmująca Kampanię Półwyspową z 1862r. Tymczasem przeszukałem forum i nie znalazłem wątku dotyczącego tego produktu. Czyżby gra przeszła zupełnie bez echa? Na BGG ma dość dobrą ocenę. Czy ktoś miał z nią do czynienia? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Oto link do BGG:
http://boardgamegeek.com/boardgame/1872 ... a-campaign
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Forged in Fire (Worthington Games)

Post autor: Raleen »

Rzeczywiście, nie pamiętam, żeby ktoś się zainteresował tą produkcją czy była gdzieś wspominana. Grono fanów wojny secesyjnej zawsze było dość wąskie, aczkolwiek "twarde", że się tak wyrażę. To ostatnie sprawiało zazwyczaj, że skupiało się na trudniejszych pozycjach, jak np. system GBACW. Co do ocen na BGG, także pytanie jak z popularnością gry. Jeśli chodzi o sam temat, w USA, wiadomo jest jednym z najpopularniejszych, co powinno się przekładać na dużą popularność gry, o ile jest zrobiona dobrze. Co do naszego podwórka, wydaje mi się, że trafiłeś na dziewiczy obszar :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Derenga
Sergent
Posty: 145
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2010, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forged in Fire (Worthington Games)

Post autor: Derenga »

No ja niestety jestem "zielony" jeśli chodzi o gry tego wydawnictwa. Z jednej strony gra kusi bo obejmuje całość kampanii półwyspowej, z drugiej jednak, niektóre zdjęcia przerażają tzn. głównie te na których widać niezliczone bloczki stojące w jednej lokalizacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”